Destek Çalışmasında Makas Değişikliğine Gidildi Yeni Durum Kafaları Karıştırdı

Destek Çalışmasında Makas Değişikliğine Gidildi Yeni Durum Kafaları Karıştırdı

Devlet vatandaşlehine olan tüm ihtimalleri hızlı şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Yeni yapılan değişiklik birçok vatandaşı sevindirdi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:19
Destek Çalışmasında Makas Değişikliğine Gidildi Yeni Durum Kafaları Karıştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi dolayısıyla işini kaybedenlerin sayısı epeyi fazla. Devlet bunun önüne bir türlü geçemiyor. Çünkü durum salgına bağlı olduğundan herkes canının derdine düşülmüş durumda. Ancak hayatta kalmanın tek yolu iş sahibi olmak değil aynı zamanda karnı doyurmak. Devlet bu durum için önlemler alırken bir destekçalışmasında tarz değişikliği yaptı. Buna göre eskiden gıda destekleri için uygulanan yöntem yeni dönemde de parasal destek olarak kendini gösterecek Nakdi olacak destek ödemeleri için kişilerin başvuru yapması ve başvuru yapan kişilerin 18 yaşından küçük olmaması gerekiyor. Geriye kalan şartlar ise detaylı şekilde internet sitelerindeaçıklanmış durumda. Gıda destek ödemeleri olarak da belirtilen ödemelerin başvuruları E Devlet üzerinden yapılacak.

Ödemeler Nakdi Olarak Yapılacak

E Devlette doğrudan bu ödemeleri bulamayan vatandaşların site içi arama kısmına gelip destek ödemeleriyazmaları yeterli olacak. Veya gıda destekleri olarak da yazılarak ilgili ödemelere ulaşılabilecek. Geçtiğimiz yıllarda koli olarak yapılan desteklerdenvatandaşlar tam verim alamıyordu. Her hanenin farklı ihtiyaçları olduğundan koliler tam ihtiyaç karşılayamıyordu. Devlet bunun önüne geçmek için koli olarak yapılan gıda destekleri artık nakdi olarak yapılacak. Tek seferlik yapılacak ödemeler için başvurularkaymakamlıklara yapılacak. Başvuru formu ya da dilekçe doldurularak yapılacak başvurularda yazılı şekil esas kabul edilecek. Sözlü yapılacak her başvuru reddedilecek. Buna ek olarak eve giren gelir ilgililer tarafından araştırılacak. Eve giren gelir kişi başı 700 TL ise o hanenin başvuru değerlendirilecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP