DOLAR

16,3727

-0.02%
EURO

17,6392

0.67%
ALTIN(gr)

974,25

-0,03%
BİST 100

%
Son Dakika! 31 Ağustos’ta açılacak okullarda Yeni önlemler!

Son Dakika! 31 Ağustos’ta açılacak okullarda Yeni önlemler!

En son alınan karara göre okulların 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacağı duyurulmuşu. Sağlık Bakanlığı, Salgın yönetimi ve çalışma rehberinde bu konu ile ilgili yeni güncellemeler yaptı. Bir takım önlemlerle birlikte alınan okulların açılması kararı milyonlarca öğrenci ve veliye yeni sorumluluklar yüklüyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kararın detayları haberimizde.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:19
Son Dakika! 31 Ağustos’ta açılacak okullarda Yeni önlemler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En son alınan karara göre okulların 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacağı duyurulmuştu. Sağlık Bakanlığı, Salgın yönetimi ve çalışma rehberinde bu konu ile ilgili yeni güncellemeler yaptı. Bir takım önlemlerle birlikte alınan okulların açılması kararı milyonlarca öğrenci ve veliye yeni sorumluluklar yüklüyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kararın detayları haberimizde.

Okulların 31 Ağustos’ta açılması kararının ardından bir takım tedbirler alınmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı, Salgın yönetimi ve çalışma rehberinde bazı yenilikler yaptı. Buna göre okullarda alınması gereken yeni önlemler şöyle:

•Öğrencilerin velileri, okullarda eğitim gören çocuklarının korona virüs belirtisi göstermesi durumunda okula göndermeyeceklerini taahhüt ederek imza verecekler.

•Buna göre çocuklar ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal gibi korona virüse işaret eden belirtileri gösterirlerse veliler durumu derhal okul yönetimine bildirmek zorunda olacaklar.

•Okulda öğrenim gören öğrencilerin ve öğretmelerin tümü maske takmak zorunda olacaklar.

•Okul girişinde, sınıflarda, koridorlarda el antiseptiği zorunlu olacak.

•Okullarda temassız ateş ölçer ve maske bulundurulacak.

•Okulların içinde bulunacak kişi sayısı öğrenci ve öğretmenler de dahil olmak üzere dört metrekareye bir kişi düşecek şekilde düzenlenecek.

•Sınıf düzeni ise bir metre sosyal mesafe olacak şekilde yeniden yapılandırılacak.

•Okul içerisindeki kantin, yemekhane gibi toplu kullanım alanlarında da bu kurallara uyulacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP