DOLAR

16,3854

0.04%
EURO

17,5352

0.24%
ALTIN(gr)

976,14

0,16%
BİST 100

%
Üç Aracı Kurum Birden Soda Sanayii (SODA) Hissesi İçin Al Önerisinde Bulundu
  • Finans 365
  • Borsa
  • Üç Aracı Kurum Birden Soda Sanayii (SODA) Hissesi İçin Al Önerisinde Bulundu

Üç Aracı Kurum Birden Soda Sanayii (SODA) Hissesi İçin Al Önerisinde Bulundu

Soda Sanayii (SODA) hisseleri için aracı kurumlar ne öneride bulunuyor? Soda hisse hedef fiyat ne? Soda hissesi için yapılan son tavsiye ve yorumlar neler? İşte bu hafta Soda hissesi ile ilgili aracı kurumların tavsiye ve yorumları.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:20
Üç Aracı Kurum Birden Soda Sanayii (SODA) Hissesi İçin Al Önerisinde Bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin köklü sanayi şirketlerinden Soda Sanayii (SODA) hisseleri ile ilgili olarak 3 aracı kurum birden al tavsiyesinde bulundu.

İş Yatırım’ın SODA hissesi hakkında yorumu:

Soda’yı defansif iş modeli ve güçlü bilanço yapısı nedeni ile tercih ediyoruz. Soda’nın konsolide satışların% 85’i (USD:% 47, EUR:% 38) yabancı para cinsinden oluşurken, satılan malların maliyetinin ise % 63’ü yabancı para cinsinden, dolayısı ile TL’nin zayıflığı şirket için faaliyet kaldıraç etkisi yaratıyor. Ek olarak Soda bilançosunda 1,5 milyar TL uzun döviz pozisyonu taşıyor, döviz sepetinin TL karşısında %10 değer kazancı Soda’nın net karına 147mn TL pozitif katkı yapıyor.

İş Yatırım Soda hisselerinde %40 getiri öngörüyor.

Gedik Yatırım Soda hisseleri için 5,69 – 5.74 aralığını alım aralığı olarak verip ilk direnç noktası olarak 5.86’yı görüyor.

Ziraat Yatırım ise Soda hisseleri için kapanış fiyatı olan 5,72 seviyesini alım noktası olarak görüp 6,05 – 6,10 aralığı kar alma noktası olarak vermiş.

Uzun vade de ise aracı kurumların hemen hemen hepsi Soda için al önerisinde bulunuyor. Soda Sanayii hisseleri için en yüksek hedef fiyatı 10,50 ile Tacirler Menkul Değerler veriyor.

Soda Sanayii (Soda) hisseleri ve diğer tüm hisseler ile ilgili, öneri, yorum, görüş ve tavsiyeleri sitemiz finans365.com üzerinden takip edebilirsiniz.

Aracı kurumların al tavsiyesinde bulunduğu hisse senetleri, rapor ve analizleri düzenli olarak paylaşıyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP