DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Ziraat Bankası Girişimcilere Özel Kredi Verecek Detaylar Vatandaşları Heyecanlandırdı
  • Finans 365
  • Finans
  • Ziraat Bankası Girişimcilere Özel Kredi Verecek Detaylar Vatandaşları Heyecanlandırdı

Ziraat Bankası Girişimcilere Özel Kredi Verecek Detaylar Vatandaşları Heyecanlandırdı

Devlet desteklerine ek olarak bankalar da artık girişimcileri desteklemeye başladı. Buna göre vatandaşların başvuru yapması yeterli olacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:22
Ziraat Bankası Girişimcilere Özel Kredi Verecek Detaylar Vatandaşları Heyecanlandırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar pandemiden bu yana devletten ciddi destekler alıyor. Alınan bu desteklerin kimisi geri ödemli olurken kimisi hibe desteği şeklinde geri ödemesi olarak vatandaşlara veriliyor. Pandemi, yüzünden binlerce vatandaşın isiz kalması vatandaşın kendi işlerinin patronu olmasının önünü açmış durumda. Kendi gemisini yürütecek olan vatandaşın birçoğu maddi destek arayışına giriyor. Devlet bu arayışa son vererek vatandaşının ellinden tutmaya çalışıyor Vatandaşlar devletten destek almalarının aynı sıra bankaların da destek veriyor olması vatandaşı oldukça sevindirdi. Hem devletten destek olacak olan vatandaşlar hem de bankalardan kredi alarak maddi olarak daha da güçlenmiş olacak. Daha önceden esnaflık yapıp kepenk kapatanlarında kredi arayışı bitmiş değil.

Banka Yüz Yüze Başvuru İstiyor

Ziraat Bankası vatandaşların arayışlarını sonlandıracak cinsten bir çalışma başlattı. Buna göre girişimci olan ya da esnaflık yapan vatandaşlara banka ortak kredi kampanyasın başlattı. Ortak kampanyaya göre banka girişimci olan, halihazırda projesi bulunan, esnaf olan ve pandemi sebebiyle kepenklerini kapatan esnaf içn kredi desteği sunmuş olacak. 175 bin TL kredi verecek olan banak ilk 6 ay vatandaşlardan geri ödem almayacak. Verilecek olan kredinin 48 aya varan taksitlendirme seçeneği olacak. Dileyen vatandaşlar bu süre içinde borçlarını daha erken ödeyebilecek. Başvurular genellikle bankanın şubesinde yüz yüze yapılacak. Ancak online işlemlerde vatandaşlara açık hale getirilecek. Başvuruların en kısa zamanda başlayıp, sonuçlandırılması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP