DOLAR

16,1003

0.12%
EURO

17,2821

-0.13%
ALTIN(gr)

965,68

0,05%
BİST 100

%
ABD Başkanı Donald Trump: FED yıkıcı politika izleyerek ABD ekonomisini kötü etkiledi
  • Finans 365
  • Finans
  • ABD Başkanı Donald Trump: FED yıkıcı politika izleyerek ABD ekonomisini kötü etkiledi

ABD Başkanı Donald Trump: FED yıkıcı politika izleyerek ABD ekonomisini kötü etkiledi

ABD Başkanı Donald Trump, FED'e ağır sözlerle yüklendi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:22
ABD Başkanı Donald Trump: FED yıkıcı politika izleyerek ABD ekonomisini kötü etkiledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Başkanı Donald Trump, FED’in ABD vatandaşlarını etkileyen ekonomi kararlarının ülkenin kaybetmesine sebep olduğunu, buna rağmen ABD’nin ekonomik kayıplarına karşı ekonomik gelişme gösterebildiğini açıkladı.

Dünyanın en iyi ekonomisine sahip olan ABD, tüm dünyaya para dağıtıyor ve yıllardır bu parayı ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde kısmış durumda.

ABD’nin kendi ekonomisini yönetmek için gereken parayı yöneten FED ise tepki çekiyor. ABD Başkanı Donald Trump, FED Başkanı Powell’in hatalı bir karar aldığını ve bu hatalı kararlarının ABD ekonomisinde birçok farklı soruna sebep olduğunu savunuyor.

ABD ekonomisi için bu kararların ekonomiyi etkilediğine değinen Trump, FED tarafından bundan sonra alınacak olan tüm kararların Powell tarafından değil kendisinin atayacak olduğu yeni FED başkanı ve kendisi tarafından alınmasını istiyor.

Başkan Trump’ın aldığı her kararı izleyen kongre ise ülkede ekonomik olarak sorun yaşanmadığını ancak ABD Başkanı Donald Trump’ın yıkıcı ve ekonomik olarak zarar veren politikalar izlediğini iddia ediyor. Trump ise yurtdışı ülkelerine yaptığı silah satışlarına dikkat çekerek, kendisinin aldığı kararlarının ABD ekonomisinde işsizliği çok düşük düzeye indirdiğini kongreye karşı ve karşıtlara karşı savunmayı iyi biliyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP