DOLAR

20,3968

1.5%
EURO

22,0203

1.87%
ALTIN(gr)

1.284,45

2,23%
BİST 100

%
Asgari Ücretli İşçiye Müjde! Asgari Ücretli Çalışan İşçilere 1852 TL Ödeme
  • Finans 365
  • Gündem
  • Asgari Ücretli İşçiye Müjde! Asgari Ücretli Çalışan İşçilere 1852 TL Ödeme

Asgari Ücretli İşçiye Müjde! Asgari Ücretli Çalışan İşçilere 1852 TL Ödeme

Asgari ücretle çalışan işçilerin yüzünü güldürecek haber geldi. Cumhurbaşkanı duyurdu, asgari ücretle çalışan işçilere 4 ayda bir 463 TL'lik ikramiye yapılacak ikramiyelerle birlikte 1852 TL ek ödeme verilecek! Ek ödeme tasarısı ne zaman uygulanacak? Tüm detaylarıyla haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:26
Asgari Ücretli İşçiye Müjde! Asgari Ücretli Çalışan İşçilere 1852 TL Ödeme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete yapılacak olan maaş zammı ile ilgili açıklamalarda bulundu, asgari ücretle çalışan vatandaş tam da bu haberi bekliyordu. Asgari ücret alan işçilere 4 ayda bir 463 liralık ikramiye beraberinde 857 liralık ek ödeme verileceği açıklandı, yani aylık olarak 154 liralık ek zam ödemesi yapılacak. Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu bu konuyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Yasa kabul edilirse asgari ücretle çalışan vatandaşlar seslerini duyurmuş olacak ve biraz olsun ekonomileri rahatlayacak. Ayrıca asgari ücretle çalışan vatandaşlara devlet tarafından sosyal yardım projeleri geliştirmekte önümüzdeki günlerde bu projelerin duyurulacağı düşünülüyor. Başkan sosyal yardım projelerinin altını çizdi, asgari ücretle çalışan vatandaşa; elektrik faturası yardımı, kira yardımı gibi asgari ücretle çalışan vatandaşa bu tür yardımlarla destek olunacak.

Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücretle çalışan vatandaşların ek ödemesiyle ilgili açıklamada bulundu açıklamasında “kesinlikle bir müjdemiz olacak, arkadaşlar çalışıyor” ifadesinde bulundu. Cumhurbaşkanı’nın yaptığı bu açıklama ile birlikte birçok asgari ücretle çalışan vatandaş çok sevindi ve gelecek yardımların haberini bekliyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP