Yeniden Gıda Desteği Sağlanacak Başvurular İçin Son Saatler

Yeniden Gıda Desteği Sağlanacak Başvurular İçin Son Saatler

Dönem dönem destek ödemelerine çeşitli güncellemeler yapılıyor. Enflasyon verilerine dikkat edilerek yapılan güncellemelere gıda destek ödemeleri de katıldı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:27
Yeniden Gıda Desteği Sağlanacak Başvurular İçin Son Saatler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başvuru durumuna göre 150 ila 1000 TL bandında yapılacak olan bu ödemeler için bazı şartlar da konuşulmuş durumda. Başvuru yapmak için birçok alternatif de oluşturuldu. Sosyal mesafeye uyularak yapılacak olan başvuruların vatandaşların mağdur etmemesi hedefleniyor. E Devlet üzerinden yapılacak olan başvuruların tüm detayları yine online sistem üzerinden öğrenilecek. Başvuru sonuçlarını da E Devletten öğrenmek mümkün olacak. Olası aksamalar ve ödeme planı da E Devletten öğrenileceğinden verilerin yanlış kaydedilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak. İkametgah değişiklikleri gibi gerekli bilgiler E Devletten değiştirilebilecek. Bu yüzden farklı kurumlara gitmek yerine tek bir hamlede tüm işlemleri halledebileceksiniz.

Tüm İşlemleri TC Kimlik Numarası İle Halletmeniz Mümkün

PTT kanalıyla ödeme sağlanacağı için PTT Bank’ta hesabınızın olması istenecek. TC Kimlik numaranız ve kimlik bilgilerinizle işlem yapabileceksiniz. Kolaylıkla açılacak olan hesaba başvurunuz olumlu sonuçlandığı taktirde ödeme yapılacak. Ancak daha önceden devlet desteği aldıysanız ve PTT Bank’ta hesabınız varsa tekrardan hesap açmanıza gerek kalmayacak. Aynı hesaptan ödeme almaya devam edebileceksiniz. E Devlet’e giriş yapmak için TC kimlik numarası ve belirlediğiniz şifre yeterli olacak. Sisteme giriş yaptıktan sonra site içi arama bölümüne sosyal yardım yazmalısınız. Sosyal yardım sayfasına giriş yapıldığı taktirde Merkezi Yardım seçeneği görünecek. Buradan gerekli başvuru işlemlerini başlatabilir, yanlış bilgilerin varlığını tespit edip düzeltme imkanı yakalayabilirsiniz. Başvuruların en kısa zamanda açıklanması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP