DOLAR

17,0019

0.15%
EURO

17,5104

-0.04%
ALTIN(gr)

967,50

0,50%
BİST 100

%
”Enflasyon Bu Milletin Ahlakını Bozdu”

”Enflasyon Bu Milletin Ahlakını Bozdu”

Kale Grubu Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, enflasyon hakkında açıklama yaptı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:31
”Enflasyon Bu Milletin Ahlakını Bozdu”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kale Grubu Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Türk vatandaşlarının ahlakını bozan konular arasında ilk sıralarda yüksek enflasyon oranlarının olduğunu açıkladı.

Enflasyon oranlarının çok yüksek bir şekilde artması sonucunda vatandaşların daha fazla problem yaşar hale geldiğini ve ahlakının bozulduğunu belirten Kale Grubu Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, hükümetin en yetkili kurumlarının ve bakanlıkların enflasyon konusunda daha fazla adım atması önerisinde bulundu.

Gelecek Uyarısı

Okyay, Türkiye ekonomisinde ve Türk vatandaşlarının geleceğinin yaşanan enflasyon ve benzeri ekonomik sorunlar dolayısı ile belirsizliğini koruduğunu, bunun ise vatandaşlar açısından daha fazla büyük sorunları beraberinde getirdiğini açıkladı.

Açıklamalarında “Bu olmayınca, sanayiciler gidip yabancı para cinsinden krediyle borçlanıyor. Tabii bu sefer kur riskini de sırtlarında taşıyorlar. Ama Türkiye’nin sadece bu dönem değil, her zaman bir kaynak problemi oldu” ifadeleri ile her zaman kaynak sorunu yaşandığını doğrulayan Okyay, sorunların aşılabilecek olduğunu düşündüğünü, bunun için daha fazla çalışmak gerektiğini açıkladı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP