DOLAR

16,3840

0.11%
EURO

17,5862

0.05%
ALTIN(gr)

974,59

0,22%
BİST 100

%
Kırsal Alanlara Sağlanan Desteklerde 84 Ay Vade Sürprizi Herkes Başvurabiliyor Mu?
  • Finans 365
  • Gündem
  • Kırsal Alanlara Sağlanan Desteklerde 84 Ay Vade Sürprizi Herkes Başvurabiliyor Mu?

Kırsal Alanlara Sağlanan Desteklerde 84 Ay Vade Sürprizi Herkes Başvurabiliyor Mu?

Kırsal alanlarda iş kuran vatandaşlar için devlet destekleri yeni şekilleriyle sunulmaya başlandı. 150 bin TL’ye kadar kredi alma imkanı oluşturan devlet 84 ay vade imkanı da sağlayacak. Proje başvurusu olarak hayata geçecek çalışmada başvuruların yeni yıl gelmeden başlaması planlanıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:31
Kırsal Alanlara Sağlanan Desteklerde 84 Ay Vade Sürprizi Herkes Başvurabiliyor Mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belirlenen Standartların Altına Düşülmemelidir

81 ilde gerçekleşecek bu çalışma ile tarım ve hayvancılıkta ivme yakalanması planlanıyor. Özellikle hayvancılık yapmayı tercih eden vatandaşlar için belli kısıtlamalar da getirildi. Buna göre krediye başvuran vatandaşlar hayvancılıkla uğraşıyorsa 100 adet hayvanının var olması ve 84 ay vadenin sonuna gelindiğinde ise 100 sayısının altına düşülmemesi gerekiyor. Bu standartın yakalanması için de 150 bin TL destek sağlanması planlanıyor. Hayvanların tek tip olmaması ve farklı ırkların bir arada olması istenen bir diğer özellik.

Krediye başvurmak için aranan diğer şartlar da listelendi. Buna göre başvuran kişi 18 yaşın altında olmamalıdır. Projeye başlarken ya da öncesinde hayvancılık sektöründe bulunuyor olmak da aranan bir diğer özellik. Kredimin amacı belirli bir iş projesini kalkındırmak olduğu için krediyi aldıktan sonra iş kurmak değil mevcutta var olan proje için kredi alınması gerekiyor. Vatandaşın işletmesi ile ikamet yeri aynı yerler olmalıdır. Kırsalda iş kurup şehirde yaşamak kredi kapsamının dışındadır. Birinci dereceden akrabalar ile alım satım işlemlerinin olması kredi alımına engeldir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda kredi iptal edilebilir. Kredi ile alınan hayvanlar işletme dışında kullanılmamalıdır. Alım satım gerçekleşirse kredi kesilir ve projeye başvuru hakkı ortadan kalkar.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP