Kredi Alamayan Red Cevabıyla Karşılaşan Vatandaş İçin Yeni Düzenleme
  • Finans 365
  • Kredi
  • Kredi Alamayan Red Cevabıyla Karşılaşan Vatandaş İçin Yeni Düzenleme

Kredi Alamayan Red Cevabıyla Karşılaşan Vatandaş İçin Yeni Düzenleme

Kredi başvuruları esnasında bankaların en çok dikkat ettikleri nokta kişilerinkredi notları oluyor. Yaşanan zor dönemler dikkate alınarak bu kurala esneklik getirilecek. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:32
Kredi Alamayan Red Cevabıyla Karşılaşan Vatandaş İçin Yeni Düzenleme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası tarafından getirilen bu yenilikle beraber vatandaşlar kredi notları ne olursa olsun kredi alabilecek. İş yerlerini kapatan, çok fazla borcu olan vatandaşlar için yeni bir çıkış kapısı olan kredi düzenlemesi en kısa zamanda hayata geçirilecek. Yenilenen kredi faiz oranları ile beraber hareketlenen piyasaya kredi notu affı da eklenmiş oldu. Tüm bunlara ek olarak 6 ay geri ödeme talep etmeyen bankanın kredi için başvuru şartları da belli oldu. Bireysel destek kredisi kapsamında verilen krediler ile milyonlarca vatandaş nakit ihtiyacına cevap bulmuş olacak. Dijital bankacılığa da geçen Ziraat Bankası başvuruları dijital platformda da alacak.

Kara Liste ve Kredi Sicil Notu Dikkate Alınmayacak

Kredi notu ya da kredi sicili bozuk olan vatandaşlar da ödeme alma imkanı yakalayabilecek. Duyurusu yapılan kredi kampanyasına her kesimden vatandaş başvuru yapabilecek. Ancak bankaların kara listesinde olan vatandaşlar başvuru yapmaktan çekiniyorlardı. Ziraat Bankasının bu hamlesiyle beraber bu durum ortadan kalkmış oldu. Daha önce kısmı kredi onayı alan vatandaşların da tekrar başvuru yapacağı belirtildi. Başvurulan TL tutarının altında ödemeyle karşılaşan vatandaşlar geçtiğimiz dönemde hayli şok olmuştu. Yeni düzenleme ile beraber eksik ödeme yapılmayacak ve kişilerin kara listede olup olmaması önemli olmayacak. Ziraat Bankası vermeyi planladığı kredilerin taksitlendirmesini 6 ay geç başlatacağını da açıkladı. Maddi açıdan zor günler geçiren vatandaşa destek olmak amacıyla bu kararın alındığı belirtildi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP