DOLAR

16,1927

0.66%
EURO

17,3512

0.17%
ALTIN(gr)

966,35

0,03%
BİST 100

%
Devletten Annelere, Genlere ve Yaşlılar Yeni Ödemeler geliyor Bankalar Dolup Taşacak
  • Finans 365
  • Finans
  • Devletten Annelere, Genlere ve Yaşlılar Yeni Ödemeler geliyor Bankalar Dolup Taşacak

Devletten Annelere, Genlere ve Yaşlılar Yeni Ödemeler geliyor Bankalar Dolup Taşacak

Yapılan açıklamaya göre sistemli olarak verilecek devlete desteklerinde vatandaşın yüzü güldürülmüş olacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:33
Devletten Annelere, Genlere ve Yaşlılar Yeni Ödemeler geliyor Bankalar Dolup Taşacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3 farklı kategoride devlet desteyi verecek olan devlet açıklamaları arta arda sıralamaya devam ediyor. Toplumuna hiçbir kesimini unutmayan devlet yetkilileri herkesin derdine derman olmak için çalışmaya başlamış durumda. Devletten destek almak isteyen vatandaşların başvuru detaylarını dikkatli okumalı gerekiyor çünkü her kategori için farklı bir detaya devlet tarafından yürürlüğe konmuş durumda. İlk olarak kadınlara verileeck olan devlet desteklerinde kadınların çocuk sahibi olması ve SGK’lı olması gibi gerekli öncelikler bulunuyor. Bazı ödemeler için annenin çalışması ve babanın SGK ‘lı olması gibi seçeneklerde yer alıyor ancak onlar istisnai olarak görülen detaylar olarak kendini gösteriyor. Tüm başvuru işlemlerinde kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekli. Ayrıca bazı ödemeler sadece 65 yaş ve üzeri olan vatandaşlara verilecek bir klasmanda yer alıyor.

Her Ödemenin Şartı Farklı

Anneler için verilecek onla devlet destekleri için durum böyleyken gençler için verilecek devlet destekleri daha geniş bir alana yayılıyor. Okula giden öğrencilere için verilecek olan devlet desteklerine ek olarak annesini ya da babasını kaybeden çocuklara ya da gençlere de devlet desteği verilmesi gündemde. Verilecek olan devlet destekleri E Devlet üzerinden liste olarak paylaştırılmış olacak. Yaşlılar için ise 2 farklı devlet desteyi öngörülüyor ve isteğe göre bu destekler aynı anda da verilmiş olacak. Evde bakım destek ödemesi ve yaşlılık aylığı alacak onla vatandaşın bu destekleri alması için 65 yaşından büyük olası gerekiyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP