DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
AGİ Ne Kadar? 2021 AGİ Zammı Ne Kadar Olacak?

AGİ Ne Kadar? 2021 AGİ Zammı Ne Kadar Olacak?

Türkiye’de milyonlarca çalışan vatandaş, asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen AGİ ne kadar olacak sorusuna cevaplar arıyor. Her sene belli oranlarda yapılmış olan zamlarla birlikte evli çocuklu çocuksuz ve bekâr vatandaşların alacakları ücret belli oluyor. Peki, AGİ ne kadar? Asgari geçim indirim zammı ne kadar oranda olacak? İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:33
AGİ Ne Kadar? 2021 AGİ Zammı Ne Kadar Olacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AGİ ücretleri maaşların yatacağı ve zam oranın olacağı her dönem araştırma konusu olur. Özellikle çalışan bireyleri çok yakından ilgilendiren AGİ kişinin medeni haline göre değişik gösteren bir tutar. Bilindiği üzere asgari ücret net şekilde 2bin324TLolarak duyurulmuştu. Peki AGİ ne kadar? Kaç TL? AGİ zammı ne kadar yükselecek?

AGİ Ne Kadar?

Aile ve çalışma bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bu senenin asgari ücret rakamı ve agi rakamı kamuoyu bilgisine sunulmuştur. Geçen sene yapılmış olan yüzde 15lik zam göz önüne alındığında 2021 yılında asgari ücret tutarının 2bin 672 Lira olması belirlenirken AGİ ücretleride belli olacak. AGİ 2021 zam ücretleri henüz belli olmadı asgari ücrete yapılan zam oranıyla birlikte yeni AGİ ücretlerinde belli olacak.

AGİ Müdahalesi Nasıl Yapılacak?

Asgari ücretlinin bordrosunda ilk 8 ay yüzde 15 oranında gelir vergisi hesaplanırken bu ay bu hesaplama yüzde 20 oranlarında olacak. Asgari ücretlinin vergisinde ki artış kadar daha yüksek AGİ ödenerek net olan asgari ücret tutarı yıl boyunca korunmuş olacak. AGİ de yapılan artış işverene ek bir külfet olmayacak çünkü iş sahibi çalışana ödediği asgari geçim indirimini kendi ödeyeceği vergiden düşecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP