DOLAR

16,1920

-0.96%
EURO

17,4658

-0.86%
ALTIN(gr)

964,40

-0,79%
BİST 100

%
3750 TL Maaşla Memur Olmak Mümkün İkamet Şartı Aranmıyor

3750 TL Maaşla Memur Olmak Mümkün İkamet Şartı Aranmıyor

Memur olma hayalleri kuran vatandaş için yeni bir fırsat daha gündemde. İlan edilmesi planlanan yeni alımlarla beraber belediyede memur olarak işe başlayabilirsiniz. 3750 TL olarak düzenlenecek olan maaşla beraber başka sevindirici gelişmeler de var. İki farklı belediye olmasına rağmen vatandaş ikamet şartı olmadan diğer belediyede çalışabilir. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:34
3750 TL Maaşla Memur Olmak Mümkün İkamet Şartı Aranmıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KPSS Şartı Vatandaşı Mağdur Etmeyecek

Sunulan bu imkan ile bu ilana başvurunun artması bekleniyor. KPSS şartının getirilmesi her ne kadar panik etse de ilgililer paniğe gerek yok mesajını verdi. Sınav takvimine göre düzenlemelere gidildiğinden hiçbir vatandaş hak kaybına uğramayacak. KPSS alanında ilgili puan türü, baraj puan ve mülakatın olup olmayacağı konuları daha tam netlik kazanmadı. Gerekli duyuruların ilanlar sayfasında olması bekleniyor. En dikkat çeken özellik olarak ikamet şartının aranmaması vatandaşa büyük kolaylık sağlıyor. İş için yaşanılan il değiştirilmeyecek.

Kamu ilanları sayfasının devamlı takip edilmesi gerektiği vurgulandı. Son dakika uyarıları ve ilanların burada olması sebebiyle bu sayfa büyük önem taşıyor. İşe alım şartları ise İŞKUR’un belirlediği ana şartlardan oluşuyor. Her kadronun da kendi kurallarını koyma hakkı saklı bulunuyor. Buna göre, vatandaş Türkiye Cumhuriyetine tabi olmalıdır. 18 yaş üzeri olan kişilerin başvuru yapmaya hakkı vardır. Türkiye Cumhuriyetine resmi kanallarla vatandaş olan her kategori alım hakkından yararlanabilecektir. Kamu kurumlarının sağladığı haklardan men edilmemiş olmak başvuru şartları içinde temel şartlardandır. Erkek olan adaylar için askerliğin yapılmış olması veya muaf olunması şartı aranmaktadır. İş esnasında askerlikten kaynaklı aksam olmaması açısından bu madde çok önemlidir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP