DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Emekliler Maaşlarına Rağmen Ödeme Alacak Düzenleme Hayata Geçirildi
  • Finans 365
  • Finans
  • Emekliler Maaşlarına Rağmen Ödeme Alacak Düzenleme Hayata Geçirildi

Emekliler Maaşlarına Rağmen Ödeme Alacak Düzenleme Hayata Geçirildi

Devlet destek ödemeleri için konulan sert başvuru şartları yavaş yavaş esnetiliyor. Emekliler maaşlarına rağmen ödeme alabilecek. Ayda 367 TL ödeme alınacağı belirtildi. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:34
Emekliler Maaşlarına Rağmen Ödeme Alacak Düzenleme Hayata Geçirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emekliler emekli maaşlarıyla geçinebilmek için ekstra işlerde çalışıyor. Alım gücünün zayıflamasıyla beraber emeklilerin başka çaresi pek kalmadı. Ancak pandemi ile beraber emeklilerin iş imkanı oldukça daraldı. Özellikle 65 yaş üstü emekliler sokağa çıkamıyor. Oluşan bu kaos vatandaşın üzerine yük olmuş durumda. Devlet yaşanan sıkıntıların farkında olarak yeni bir düzenlemeyi hayata geçirdi. Buna göre emekli maaşı alan vatandaşlar başvuru yaptıkları taktirde 367 TL ödeme alacak. Geçtiğimiz dönemlerde emekli maaşı alan emekliler bazı ödemelerden yararlanamıyordu. Ancak pandeminin ikinci dalgasıyla beraber bu şartlar esnetildi. E Devlet üzerinde başvuru yapılabileceği gibi ödemelere dair tüm süreç buradan takip edilebilir.

Evinde Küçük Çocuğu Olanlar Dikkat

Emekliler için verilmesi planlanan aile desteği kendi içinde başlıklara ayrılıyor. Buna göre çocuğu olup eşi çalışmayanlar için 251 TL ödeme yapılacak. Evde 6 yaşından küçük ne kadar çocuk varsa çocuk başına 58 TL ödeme yapılabilecek. 2 çocuğu olan ve eşi çalışamayanlar için bu ödeme toplamda 367 TL olacak. Ancak bu kesin bir tutar değil. Dengeleri değiştirecek olan kısım 6 yaş altı çocukların varlığı olacak. Başvuruyu yapan vatandaşlar en geç 1 ay içinde durumdan haberdar edilecek. İşlemler nizami şekilde yapılacağından sürenin 1 ayı geçmesi beklenmiyor. Ödemeleri onaylanan vatandaşlar PTT’ye giderek ödemelerini çekebilecek. Ödemelerini ilk kez çekecek olan vatandaşlar TC kimlik kartlarıyla PTT’ye gitmelidir.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP