DOLAR

15,9583

0.46%
EURO

16,9157

0.59%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Emeklilere Tek Seferde Binlerce Lira Ödenecek ATM’den Kolayca Alınabilecek
  • Finans 365
  • Finans
  • Emeklilere Tek Seferde Binlerce Lira Ödenecek ATM’den Kolayca Alınabilecek

Emeklilere Tek Seferde Binlerce Lira Ödenecek ATM’den Kolayca Alınabilecek

Emekliler aldıkları maaşlara ek olarak başka ödemelerde alabilecek. Kredi alma konusunda dezavantajlı olan emekliler için bu durum fırsat olarak değerlendiriliyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:35
Emeklilere Tek Seferde Binlerce Lira Ödenecek ATM’den Kolayca Alınabilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maaşlara yapılan zamlar emekliler tarafından yeterli görülmedi. İş bulmak özellikle salgın döneminde de hayli zorlaştı. Bankalar ise bu durumu tolare etmek için promosyon ödemeleri yapmaya karar verdi. Bağlı olduğu sağlık güvence kurumu ya da devlet destekleri önemli olmadan promosyonlar dağıtılacak. Maaşların tutarına göre belirlenecek olan ödemeler için başka açıklamada da bulunuldu. Buna göre maaşı 1500 TL ile 2500 TL arasında olan vatandaşlara 1250 TL ödeme yapılacakken maaşı 1500 TL altı olan vatandaşlara 1000 TL ödeme yapılacak. Promosyon ödemeleri sayesinde emeklilerin ekonomik durumu az da olsa toparlanma imkanı bulacak. Promosyon ödemesinde yararlanmak isteyen vatandaşların emekli maaşlarını Yapı Kredi Bankasına taşımaları gerekiyor.

Emekli Maaşlarına Göre Promosyon Ödenecek

Maaşlarını Yapı Kredi Bankasına taşıyan vatandaşlar 3 yıl aynı bankada kalmak için taahhütname imzalayacak. Yapı Kredi Bankasına geçenler için daha kapsamlı kredi kampanyalarından yararlanma fırsatı da sunulacak. 3 yılın sonunda tekrar bir taahhütname imzalayarak promosyon ödemesini tekrar alabileceksiniz. Şu an en düşük promosyon ödemesi 625 TL olarak belirtildi. TÜED’in yakından takip ettiği promosyon ödemeleri maaşların tutarına göre ödenecek. Net maaşlara göre hesaplanacak olan promosyon ödemelerinde maaşı 2500 TL üzeri olanlar için 1500 TL’ye kadar ödeme yapılması düşünülüyor. YapıKredi Bankasının mobil uygulamaları ve şubelerinden maaş taşıma işlemi için destek almanız mümkün. Ayrıca müşteri hizmetleri de mesai saatlerinde hizmet verecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP