DOLAR

17,9016

-0.28%
EURO

18,3080

-0.04%
ALTIN(gr)

1.032,66

0,14%
BİST 100

%
Hibe Desteği Bekleyen Vatandaşlara Müjde Geliyor O Açıklama Herkesi Ekrana Kilitledi
  • Finans 365
  • Finans
  • Hibe Desteği Bekleyen Vatandaşlara Müjde Geliyor O Açıklama Herkesi Ekrana Kilitledi

Hibe Desteği Bekleyen Vatandaşlara Müjde Geliyor O Açıklama Herkesi Ekrana Kilitledi

Yapılan açıklamaya göre hibe desteği bekleyen vatandaşlara 5 yıl boyunca sürecek yeni destek paketleri geliyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:35
Hibe Desteği Bekleyen Vatandaşlara Müjde Geliyor O Açıklama Herkesi Ekrana Kilitledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi dolayısıyla yerleşim yerine el olarak i hayatını da kırsal kesime taşıyan vatandaşlar mevcut. Kırsal kedimde iş kuran veya iş kurma hayali olan vatandaşları bu defa devlet yalnız bırakmıyor. Ülke ekonomisi devamlı hizmet ve sanayi sektörüne kayarken kırsal kesime olan bu eğilimi devlet ayakta tutmaya çalışıyor. Gerek banka kredileriyle olsun gerek hibe destekleriyle olsun vatandaşlar için yeni ödeme planları kapsadı. Tüm çalışmalarda sona yaklaşan devlet iş kuran veya halihazırda işi kurup büyütmeye çalışan vatandaşların elinden tutacak. İlk olarak bankalarla masaya oturan devlet bazı banklardan tarım kredisi için sözler aldı. Hayvancılıkla uğraşanlar içinse farklı krediler verilecek.

Faiz Oranları Şaşırtıyor

Deniz bank ile anlaşan devlet 180 ay taksitli krediler için vatandaşları uyardı. Başvuruların takip edilmesinin zorunlu olduğunu aktaran yetkililer ödeneklerin kısıtlı olduğunun da altını izdi. Sürecinde devamlılık arz edeceğinden kimsenin endişeye de düşmesini istemeyen devlet vatandaşların tüm destek programlarının çok iyi şekilde takip etmesini istedi. Deniz Bank müşterilerin 200 bin TL kredi verilirken bu krediyi çok düşük faiz oranlarıyla işleme koyacak %1.01 oranında faizle işlem yapacak olan banka mevcut borcu 180 ay takside bölecek. Bir diğer sürpriz ise bu kredinin ilk 6 ay geri ödemesi olmayacak ve 6 ayın sonunda 180 ay taksitlendirmeye gidilecek. İster tarım olsun ister hayvancılık kırsal kesimde işini kuran herke s bu krediden faydalanabilecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP