Kira Desteklerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor Kapsamı Çok Farklı Olacak

Kira Desteklerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor Kapsamı Çok Farklı Olacak

Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar için yeni bir destek paketi daha oluşturuldu. Kira ödemelerinde kolaylık sağlayacak olan kira destekleri ile dar gelirli vatandaşa kolaylık sağlanacak. Belirli şartlar oluşturulduktansonra bu şartlar uyan vatandaşlara ödeme gerçekleştirilecek. Başvuruların ise hemen başlaması planlanıyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:37
Kira Desteklerine Bir Yenisi Daha Ekleniyor Kapsamı Çok Farklı Olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birçok Koşul Başvuruda Göz Önünde Bulundurulacak

Eve giren gelirin miktarı bu noktada çok önemli olacak. Gelir miktarının istenen oranın altında olması kira desteğinden faydalanmak için tek ölçüt olmayacak. Kapsam emekli dul ve yetim aylığı alanlar dahil edilmedi. Temel ihtiyaçların karşılanmasındasıkıntı yaşayan vatandaşın kiralarınadestek olacak devlet bu sayede birçok problemin önüne geçmiş olacak. Eğitimi devam eden çocuklara ise bu sayede kiradan arta kalan gelirle destek sağlanmış olacak Ancak bu da yeterli olmazsa okuyan öğrenciler için başka destek paketleri devreye konulacak.

Asgari ücretin üçte biri olan hane geliri başvuru şartları için yeterli olsa da bu konu hakkında kesin bir açıklama yapılmadı. Sigortalı işte çalışan vatandaşların hane geliri belirlenecek tutarda olsa dahi kira desteğinden faydalanamayacak. Diğer aylık türlerinden faydalanan vatandaşların kira yardımı alması beklenmiyor. Bu ödemelerin içinde emekli aylığı, dul ve yetim aylığı da dahil edildi. Başvuruların online da olup olmayacağı merak ediliyor. Bu konu ve başvurutarihlerihakkında diğer bilgilerin yakın tarihte duyurulması bekleniyor. Duyuruların hemen ardından başvurular alınıp kira ödemeleri başlayacak. Online başvuru yapamayacak olanlar ise devlet desteklerinin koordine edildiği birimlerde başvuru oluşturabilir. Kira desteklerinin büyük şehirlerde 960 TL’ye kadarçıkması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP