DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Toplamda 8 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz Annelere Eşsiz Fırsat

Toplamda 8 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz Annelere Eşsiz Fırsat

Devlet İŞKUR’la ortaklaşan çalışarak annelerin iş gücüne katılımını artırmaya çalışıyor. Edinilen bilgiye göre bir anneye toplamda 8 bin TL yatırım yapılacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:38
Toplamda 8 Bin TL Ödeme Alabilirsiniz Annelere Eşsiz Fırsat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ödeme şeklinde olacak olan bu yatırım için tüm çalışmalar noktalandı. Fraklı seçeneklerle sunulacak bu ödem için annelerin ayrı ayrı başvuru yapması bekleniyor. Annelerin şu an neye ihtiyacı varsa ona göre ödemeler yapılacak. Tüm seçeneklerden yaralanana anneler totalde 8 bin TL ödeme alacak. En büyük proje ise İşte Anne projesi olacak. Tef seferde 3 bin TL ödeme alacak olan anneler kendi illerini kurabilecekleri işi mevcut ilerini de büyültebilecekler. Özellikle 0 15 yaş arası çocuğu olan anneler için kreş veya bakıcı ya da çocuk kulüpleri devreye sokulacak. Devlet bu projeler için ayrı ayrı alternatifler üretti. Tüm alternatifler annelerin çocuklarını güvenilir bir yere teslim edip rahatça istihdam alanlarına dahil olsun diye yapıldı.

Annelere Dört Koldan Ödeme

Verilecek bir diğer ödem ise meslek edindiremeye ilkin. Girişimci olmayan annelere yönelik olacak bu ödemenin 6 ay devam etmesi beklemiyor. 6 ay boyunca istediği alanda meslek öğrenecek olan anne günlük 125 TL ödem alacak. Bu ödemenin içinde çocukların bakımı için gerekli olan apara da bulunuyor. Haftada 8 saat olacak olan eğitimler katılım gerçekleştirdikten sonra anneler ödemeye hak kazanacak. 400 TL de bakıcı veya kreş parasını ödenmesi bekleniyor. Bakıcılar aynı ilde bulunacak ve devlet bu bakıcıları gözetliyor olacak. İŞKUR’a kayıtlı olan annelerin bu ödemeden yararlanması bekleniyor. SGK kapsamında emekli olmak ve hiçbir haktan yararlanmamak önemli olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP