DOLAR

16,3960

1.96%
EURO

17,5029

1.12%
ALTIN(gr)

974,01

0,82%
BİST 100

%
Çalışan Anneye Son Dakika Sürprizi 202 TL Alabilecekler

Çalışan Anneye Son Dakika Sürprizi 202 TL Alabilecekler

Uzun zamandır çalışmayan kadınlar için ödeme yapan devlet yeni bir düzenlemeye gitti Buna göre çalışan anneler için yeni bir destek ödemesi yapılacak. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:39
Çalışan Anneye Son Dakika Sürprizi 202 TL Alabilecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çalışan anneler herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmak zorunda. SGK her çalışanın kendisine bağlı olmasını istiyor. Tersi durumların yaşanmaması için de devletle iş birliği yaparak kendilerine bağlı çalışanlara ödemeler yapmaya devam ediyor. Bu sayede hem SGK’ya olan güven artıyor hem de vatandaşa destek ödemesi verilmiş oluyor. Yeni yapılacak ödeme için annelerin doğumdan önce en az 3 ay sigortalı bir şekilde çalışmış olmaları gerekiyor. Süt parası olarak geçen ödeme için ayrıca doğumun başarılı geçmiş olması da şart. Başarıdan kasıt ise bebeğin sağ olarak dünyaya gelmesi olarak açıklandı. Bu şartlara uyan kadınlar süt parası için SGK’ya başvurabilecek.

Her Çocuk 202 TL Alacak

202 TL verilmesi planlana süt parası için farklı şartlar da oluşturuldu. Buna göre annenin muhakkak Türk vatandaşı olması gerekiyor. Türk vatandaşlığına alternatif olarak sadece mavi kartlı olma getirilmiş durumda. Mavi kartlı olan anneler de süt parası alabilecek. Süt parası için annenin müracaatta bulunması ve PTT aracılığıyla verilecek ödemenin sadece annenin alması isteniyor. Anne dışında baba ya da annenin bir yakını PTT’ye süt parasını almaya gitmemesi gerekiyor. Anne PTT’ye giderken ekstra bir evrak götürmeden sadece kimlik belgesini yanına alması yeterlim olacak. Ayrıca annenin en az 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Süt parası her çocuk için stabil şekilde 202 TL olarak ödenecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP