DOLAR

16,3851

0.08%
EURO

17,5572

0.4%
ALTIN(gr)

972,02

-0,26%
BİST 100

%
Emekliye Ek Ödeme ve İntibak Sürprizi Maaşlarda En Son Tutar Ne Olacak?
  • Finans 365
  • Finans
  • Emekliye Ek Ödeme ve İntibak Sürprizi Maaşlarda En Son Tutar Ne Olacak?

Emekliye Ek Ödeme ve İntibak Sürprizi Maaşlarda En Son Tutar Ne Olacak?

Emeklilere yönelik ekonomik çalışmalara 3 farklı yenilik daha eklendi. Toplamda 2 bin TL’ye yakın ödeme alacak olan emekliler bu haberle şaşırdı. SSK ve BağKur emeklilerini kapsayan bu gelişmeyle emekliler maddi anlamda rahatlayacak. Ödemelerin en kısa zamanda yapılacağı açıklanırken maaş zamları konusu da görüşülmeye devam ediyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:40
Emekliye Ek Ödeme ve İntibak Sürprizi Maaşlarda En Son Tutar Ne Olacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düzenlemeler tamamlandığında 1118 TL ikramiye, 335 TL intibak, 361 TL ek ödeme emeklilerin hesabına yatacak. Ödemeler gerçekleştikten sonra maaş zamları konusunda çalışmalara başlayacak olan ilgililer bu konuda da hızlı şekilde sonuca gidecek. Zamlar konusunda özellikle Merkez Bankası’nın verileri çok belirleyici olacak. Enflasyon, ÜFE gibi değerlerin yanı sıra vatandaşın ekonomik refahını da zam oranlarına dahil edecekler. Olası enflasyon artışı ise zamlara yansıtılarak emekli maaşlarında düzenleme yapılacak.

Oranlar Belirlenirken Merkez Bankası Verileri Değerlendiriliyor

Yeni yılla beraber zam konusunun da kesinleşmesi bekleniyor. Sene genelinin enflasyon değerlerinin yanı sıra son 6 ay verileri özellikle incelenecek. Pandemiyle beraber en çok ödemenin emeklilere yapıldığı da kaydedildi. İkramiyeler için belirlenen oran %11.84 şeklinde olurken bu bağlamda en son ikramiye 1118 TL olacak. İntibak ödemeleri içinse veriler incelendiğinde minimum 50 TL maksimum 355 TL olarak planlanıyor. Ek ödemeler içinse tam karar verilememekte beraber %8 ila %10 bandında bir oranın uygulanması bekleniyor. Tüm bu oranlar ile hem SSK hem BağKur emeklilerin maaşlarında 361 TL tutarında artış olması öngörülüyor. Ödemeler yapılmadan günler önce duyuruların yapılması bekleniyor. Böylelikle bankalarda oluşacak izdihamın da önüne geçilmesi planlanıyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP