Bağ-Kur, SSK, SGK İntibak Zammı Ne Zaman Ödenecek? Güncel Emekli Maaşları Ne Kadar?

Bağ-Kur, SSK, SGK İntibak Zammı Ne Zaman Ödenecek? Güncel Emekli Maaşları Ne Kadar?

TÜED 2000 yılı öncesi emekli olan vatandaşlar ile 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşların aynı imkanlara sahip olmalarını istiyor, intibak zammı ödemeleri ne zaman ödenecek? Güncel Emekli Maaşları Ne Kadar? Konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:40
Bağ-Kur, SSK, SGK İntibak Zammı Ne Zaman Ödenecek? Güncel Emekli Maaşları Ne Kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

355 liralık intibak zammı gündemde, intibak zammı gelecek mi merak ediliyor. Eğer intibak zammı yasası kabul edilirse emekli maaşına 355 lira zam yapılacak. TÜED Başkanı Kazım Ergün “intibak ödemeleri sayesinde emekli maaşları arasında meydana gelen farkın gelecek düzenleme ile kapatılacak” şeklinde aradaki farkın kapatılacağına dair ifadede bulundu.

Emekli İntibak Yasasında Son Durum

Emekli vatandaşları ekonomik olarak rahatlatacak intibak zammı yasası ile şu anda meydana gelen maaşlar arası fark kapatılacak. 2000 yılı öncesi emekli olan vatandaşlar ile 2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşların maaşlarında 300 liralık bir fark mevcut, gelen düzenleme ile bu fark kapatılacak.

TÜED Başkanı konuyla ilgili “çalışılan dönemlerdeki sigorta mevzuat hükümleri esas alınarak, karma sisteme göre hesaplanan emekli aylıkları arasında oluşan eşitsizliklerin giderilmesi amacıyla prim kazançları ve prim ödeme gün sayıları aynı olanlara eşit aylık ödenmesi için intibak yapılmalıdır. Bu talebimiz yerine getirilmeli ve bundan sonra bağlanacak aylıklara da aynı kriter uugulanmalıdır. Bu şekilde, gelecekte emekli olacakların hakları da korunmuş olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın sesimize kulak vereceğine canı gönülden inanıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP