DOLAR

16,3971

1.89%
EURO

17,4853

1%
ALTIN(gr)

972,45

0,66%
BİST 100

%
Vasıf Aranmadan İşçi Alımı Yapılacak İŞKUR Düğmeye Bastı
  • Finans 365
  • Gündem
  • Vasıf Aranmadan İşçi Alımı Yapılacak İŞKUR Düğmeye Bastı

Vasıf Aranmadan İşçi Alımı Yapılacak İŞKUR Düğmeye Bastı

Ülkenin dört bir yanında istihdam oluşturan İŞKUR 63 bin kişiye iş kapısını aralayacak. İşsiz vatandaşın merakla beklediği haberde detaylar görüşülüyor. Alımların şehir ve ilçe kapsamında olması bekleniyor. İlanlar içinde başka kadrolarda var. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:40
Vasıf Aranmadan İşçi Alımı Yapılacak İŞKUR Düğmeye Bastı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her Kademeden Vatandaşa İş İmkanı

İş konusunda yelpazeyi geniş tutan İŞKUR ilçeler de dahil olmak üzere alımlarda bulunacak. Alımlarda vasıflı vasıfsız olarak ayrım olmayacak. 63 bin 470 personel ek olarak başka kadrolardan da farklı kontenjanlarla alımlar gerçekleşecek. Pandeminin oluşturduğu iş tıkanıklığını sorununu devamlı ilan oluşturarak çözmeye çalışan İŞKUR ciddi anlamda talep görüyor. Kurum içi kurum dışı olmak üzere alımlarda bulunacak olan İŞKUR ilanlarına başvuru için aranan şartlar da belirlendi. Özellikle belediyelerdeki personel boşluğunu doldurmayı amaçlayan İŞKUR diğer kurumlar için de çalışmaları sürdürüyor. Özel şirketlerin de bu çalışma kapsamında olacağı bildirildi.

Mezuniyet koşulu olarak ilkokuldan başlayarak yüksek lisansa kadar her kademeden vatandaşın alımının gerçekleştirileceği belirlendi. Vakıflara da talebin olduğu görüldüğünden ilanlarda vakıflar için de personel alım ilanları yayınlandı. Maddi teşviklerin yanı sıra eğitimlerin de verildiği İŞKUR bu sayede iş ortamında yaşanacak acemiliklerin önüne geçmeyi planlıyor. Eğitimlere tam katılım isteyen kurum eğitimler sonunda verilecek sertifika ile işsizlik sorununu bitirmeyi amaçlıyor. Verilecek sertifika ile sertifika alanına dair her yerde iş bulmanız mümkün. Açılan eğitimler kıyıda köşede kalmış meslek grupları değil günlük hayatta çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarına dair olmaktadır. Başvurular E Devlet üzerindenolabileceğigibi İŞKUR sitesinden veya İŞKUR’dan şahsen başvuru mümkün olacak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP