DOLAR

16,3803

-0.04%
EURO

17,5813

0.45%
ALTIN(gr)

970,26

-0,45%
BİST 100

%
Bu Ödeme Herkesi Eve Bağlayacak 5 Bin TL Nakit Verilecek

Bu Ödeme Herkesi Eve Bağlayacak 5 Bin TL Nakit Verilecek

Korona virüsün mutasyonlarının çıkması evde kalmanın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha bize anlatmış oldu. Ancak bazen evde kalmak eğlenceli olmuyor. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:41
Bu Ödeme Herkesi Eve Bağlayacak 5 Bin TL Nakit Verilecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatandaşlar evlerde oturmaya devam ederken her ev eşit şartlarda döşenmemiş olabiliyor. Eşya eksikliği bir yana her ev aynı şekilde bakımlı olamayabiliyor. Bundan dolayı devlet yeni bir çalışma için düğmeye bastı. Buna göre ailelere 5 bin TL nakit olacak şekilde ödeme vermeyi planlıyor. Verilecek ödeme için muhakkak evin analiz edilmesi gerekiyor. Eşya ödemesi vermeden önce ailelerin bulundukları evler incelenecek ve gerektiği durumlarda aksiyon alınacak. Bu şekilde evinde sıkıntılı yaşayan vatandaş kalmamış olacak. Eşya desteğinde yararlanmak isteyen aileleri ister E Devletten ister Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla başvuruda bulunabilir. Başvuruların hemen ardından en geç 1 hafta sonra destek istenen eve bir ekip gönderilir.

Önce Bakım Sonra Taşınma İşlemleri Kontrol Ediliyor

Gönderilen ekip evin durumunu inceleyerek bir rapor oluşturur. Oluşturulan raporda eğer evin eşyalar için olumsuz bir ortam olduğu not edilirse o zaman evin şartları ücretsiz şekilde iyileştirilir. Kişilerin eşya destek ödemesi için başvuruları baki kalmaktadır. Sadece mevcutta bulunan durum düzeltilmektedir. Eğer evin tadilatı mümkün değilse ve tesisatı eskiyse o zaman kişilere prefabrik evlerde oturması için destek ödemesi verilir. Oturulan prefabrik eve eşya destek ödemesinde bulunulur. Eşya destek ödemesi tek seferde 5 bin TL olacak şekilde vatandaşa Ziraat Bankaları veya paylaştıkları banka hesap bilgileri aracılığıyla iletilmiş olacak. Başvurular yapıldıktan sonra 1 ay içinde ödemelerin vatandaşlara verilmesi bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP