Çeyrek Altın 500 Liraya Koşuyor (Altındaki Yükselişin Sebebi Ne)
  • Finans 365
  • Altın
  • Çeyrek Altın 500 Liraya Koşuyor (Altındaki Yükselişin Sebebi Ne)

Çeyrek Altın 500 Liraya Koşuyor (Altındaki Yükselişin Sebebi Ne)

Altın bu sene adeta altın çağını yaşıyor. Küresel çaptaki belirsizlik ve istikrarsızlık altın fiyatlarında yükselişe sebep oluyor. Çeyrek altın 450 lirayı geçti. Altın fiyatlarındaki yükselişin süreceği bekleniyor. İşte detaylar

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:41
Çeyrek Altın 500 Liraya Koşuyor (Altındaki Yükselişin Sebebi Ne)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın, kriz dönemlerinin güvenli limanı olmaya devam ediyor. Dünya genelinde görülen resesyon riski ve istikrarsızlık, para birimlerine olan güveni yitirince yatırımcılar altına hücum etti.

Küresel faizlerin gerilemesi, borsaların düşmesi, para birimlerine duyulan güvensizlik ve küresel durgunluk gibi riskler, ‘ons’ altına talebi artırıyor. Altının onsu geçen hafta, 1527 dolardan kapandı. Bu etkiyle Kapalıçarşı’da işlem gören 24 ayar külçe altının gram fiyatı geçen hafta yüzde 3,5 artışla 282 liraya, Cumhuriyet altını yüzde 2,9’yuk kazançla 1863 liraya, çeyrek altın da yüzde 3 yükselişle 456 liraya tırmandı.

Altın fiyatlarında görülen bu değerler, son zamanların da en yüksek seviyelerine işaret etti. Analistler; Trump’ın cuma akşamı yaptığı açıklamaların gerilimi tırmandırdığını, ons altında önümüzdeki hafta yeni yükselişlerin yaşanabileceğini, bunun iç piyasalara da yansıyabileceğini belirtiyor. Altının onsunun 1600 dolara doğru hareketlenme potansiyelinin bulunduğunu vurgulayan analistler; bu durumda gram altında 300 TL, çeyrek altında da 500 TL’nin gündeme gelebileceğini ifade ediyor.

Dünyaca bilinen yatırım uzmanları da bu belirsizlik ortamında altının her fiyattan alınabileceğini söylüyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP