DOLAR

18,4191

0.52%
EURO

17,8508

-1.1%
ALTIN(gr)

973,04

-1,08%
BİST 100

%
Türkiye 2-3 Yıl İçinde Et İhracat Edecek

Türkiye 2-3 Yıl İçinde Et İhracat Edecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 2-3 yıl içerisinde kırmızı et ihraç edecekleri seviyeye geleceklerini söyledi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:41
Türkiye 2-3 Yıl İçinde Et İhracat Edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye’nin 2 – 3 yıl içerisinde kırmızı et ihracat edebilecek seviye geleceğini söyledi. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli “Türkiye Allah’a şükür Bugün itibarıyla balığı da kanatlıyı da ihraç eder durumda umuyoruz ki kırmızı et konusunda da 2-3 sene içerisinde ihraç eder duruma gelebiliriz. Bu konuda biraz zamana ihtiyacımız var.” açıklamalarında bulundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Güneydoğu Anadolu ihracatçı Birlikleri’nin toplantısında bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesi ile beraber 2023’e kadar halkın kendilerine vize verdiğini söyleyen Pakdemirli yeni sistemde beraber daha iyi üretmek hızlı kalkınmak adına çalışmalar yapıyoruz. Biz göreve geldikten sonra Çiftçinin üreticinin ve köylünün ayağına giderek sorunu ve çözüm önerilerini tespit etmeye çalıştık. Sorunların hepsine vakıf olduk ve tüm sorunların ortak olduğunu anlatan Pakdemirli.

“Sorunlarla ile ilgili analizleri çok iyi yaptık. Önümüzdeki 20 – 25 sene içerisinde üretimi %50 arttırmalıyız. Herkes bunun bilincinde o yüzden sizleri memnun edecek şartları oluşturmak için çalışıyoruz. Geçici bir dönem yaşıyoruz. Geçen seneye oranla gübrenin Yüzde altmış arttı yeminiz %40 arttı bunların hepsini farkındayız bize biraz daha zaman verin. Tarımda önemli olan iki şey var birisi hemen çözecek sorunlar diğeri ise ihtiyaç duyulanlar bugün itibariyle hem balığı hem de tavuğu ihraç eder haldeyiz. İnşallah kırmızı et konusunda da iki üç yıl içerisinde ihraç edecek konuma geleceğiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP