DOLAR

16,1920

-0.96%
EURO

17,4658

-0.86%
ALTIN(gr)

964,40

-0,79%
BİST 100

%
Banka Faiz Oranları Konusunda Maliye Bakanı Albayrak’tan Açıklama! Hala Çok Yüksek
  • Finans 365
  • Finans
  • Banka Faiz Oranları Konusunda Maliye Bakanı Albayrak’tan Açıklama! Hala Çok Yüksek

Banka Faiz Oranları Konusunda Maliye Bakanı Albayrak’tan Açıklama! Hala Çok Yüksek

Maliye Bakanı Berat Albayrak faiz oranları ile ilgili kritik bir değerlendirmede bulundu. Banka faiz oranlarının bu ekonomik şartlarda bu seviyelerde olduğunu ifade eden Bakan Albayrak, faiz oranlarının çok yüksek olduğunu ve düşürmek için çalışacaklarını açıkladı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:42
Banka Faiz Oranları Konusunda Maliye Bakanı Albayrak’tan Açıklama! Hala Çok Yüksek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Partili Milletvekilleri ile bir araya geldiği toplantı kapsamında ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bu kapsamda ekonomi anlamında son yıllarda yaşanan olayların tamamına ilişkin genel bir değerlendirme yapan Bakan Albayrak ekonomik saldırıların Gezi olayları ile başladığını, 17-25 Aralık süreci ile devam ettiğini açıkladı. ABD ile yaşanan krizin etkilerinin de atlatıldığını ifade eden Maliye Bakanı Berat Albayrak, gelecek dönemlerin Türkiye için daha iyi olacağını söyledi.

BAKAN ALBAYRAK’TAN FAİZ DEĞERLENDİRMESİ

Maliye Bakanı Albayrak faiz konusunda yapmış olduğu değerlendirmelerinde ekonomi alanında alınan önlemlere değindi. Bu ekonomik şartlarda indirilebilinen en iyi seviyeye indirildiğini ifade eden Maliye Bakanı Berat faiz oranlarının hala çok yüksek olduğunu ifade etti.

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ın banka faiz oranlarına ilişkin değerlendirmesi.

“Bu şartlarda ancak bu kadar geriledi. Önümüzdeki süreçte önlemlerimizi almaya devam edeceğiz. Faizler konusunda da bankacılarla konuşa konuşa ancak bu seviyeye geldik. Ama hâlâ çok yüksek. Onlar da kârlılık açısından bakıyorlar sonuçta. Daha da aşağı çekilmesi için girişimlerimiz sürecek”

Ekonomiyi ilgilendiren güncel haberlerden anında haberdar olmak için bizleri takip edin

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP