DOLAR

15,9602

0.12%
EURO

16,7821

0.45%
ALTIN(gr)

931,47

0,15%
BİST 100

%
İhtiyaç Sahipleri İçin Altın Değerinde Fırsat Anında 1544 TL Ödeme Hesabınıza Aktarılacak
  • Finans 365
  • Finans
  • İhtiyaç Sahipleri İçin Altın Değerinde Fırsat Anında 1544 TL Ödeme Hesabınıza Aktarılacak

İhtiyaç Sahipleri İçin Altın Değerinde Fırsat Anında 1544 TL Ödeme Hesabınıza Aktarılacak

İhtiyaç sahibi olan vatandaşla doğrudan temas halinde olan devlet devamlı destek ödemeleri yaparak olası mağduriyetlerin önüne geçiyor. Ödemeler gerçekleştirilirken yaşlı-engelli bakımı yapan kişiler de unutulmadı. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:43
İhtiyaç Sahipleri İçin Altın Değerinde Fırsat Anında 1544 TL Ödeme Hesabınıza Aktarılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2.Dereceye Kadar Yakın Olanlar Maaş Alabilir

Yaşlı ve engelli bakımı son dönemlerde oldukça popüler. Pandemiyle beraber yaşlı ve engelliler konusunda daha da hassaslaşan devlet bakım gerçekleştiren kililer için de ödeme yapmaya karar verdi. Belirlenen yeni ödeme ile engelli ve yaşlı bireylere yapılan destek ödemeleri rekor kırmaya başladı. Engelli bireylerin bu ödemeden yararlanması için engelli raporunun alınması gerekiyor. Hastaneler tarafından verilecek bu belgeyi rutin kontroller esnasında alabilirsiniz. Engelli raporunu dikkate alınması için %40 ve üzeri engelin bulunması gerekiyor. Eğer bu oran %40’ın altındaysa başka ödemelerin gerçekleşmesi planlanıyor.

Başvurular sonucunda maaş almak onay alan vatandaş merkez sağlık kurumlarına çağrılacak. Kuruma gidilmesinin ardından ise maaş alımları başlayacak. Verilmesi planlanan maaş ise 1544 TL olarak belirlendi. Yapılacak bu ödeme ile engelli ve yaşlı olan vatandaşlar bakım için ayrıca bütçe ayırmak zorunda olmayacak. Ve bu sayede titiz şekilde bakılmış olacaklar. Başvuruların sonucu SMS aracılığı ile vatandaşa iletilecek. Bundan dolayı başvurular esnasında kendi telefonunuzu kullandığınızdan emin olmalısınız. Aylık bakımdan yararlanacak kişiler için de kapsam oluşturuldu. Buna göre aylık maaş almaya hak kazanan kişi engellinin ya da yaşlının 2. Dereceden akrabası olmalıdır. Dayı, yeğen ya da teyzeye rahatlıkla maaş bağlanabilir. Ayrıca 1. Dereceden akrabalar için de onay çıktı. Yaklaşık 1 milyon vatandaşın bu ödemeden yararlanması bekleniyor.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP