DOLAR

16,1920

-0.96%
EURO

17,4658

-0.86%
ALTIN(gr)

964,40

-0,79%
BİST 100

%
Kredi Kartı Borçları İçin Kredi Çekecekler Ne Kadar Ödeyecekler?
  • Finans 365
  • Finans
  • Kredi Kartı Borçları İçin Kredi Çekecekler Ne Kadar Ödeyecekler?

Kredi Kartı Borçları İçin Kredi Çekecekler Ne Kadar Ödeyecekler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve Ziraat Bankası tarafından kredi kartı borçları için sağlanacak olan kredi faiz oranları detaylarını haberimizde aktarıyoruz.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:43
Kredi Kartı Borçları İçin Kredi Çekecekler Ne Kadar Ödeyecekler?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kredi kartı boç ödemelerine ilişkin kredi detayları belli oldu. Finans365.com olarak kredi çekilecek vade tutarına göre belirlenecek olan fair oranlarını aktarıyoruz. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve Ziraat Bankası tarafından sağlanacak olan kredi kartı faiz oranları.

KREDİ KARTI İÇİN KREDİ FAİZ ORANLARI

Cumhrubaşkanı Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında “Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın borçları tek bir çatı altında toplanacak.” dedi. Bu açıklamanın ardından Ziraat Bankası bir duyuru yayımlayarak kredi faiz oranlarını açıkladı. Buna göre banka şu bilgileri verdi.

Ziraat Bankası Tarafından Yapılan Açıklama

“Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.”

Haber Kaynağı: Finans365.com

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP