DOLAR

16,9761

0.84%
EURO

17,5157

-0.18%
ALTIN(gr)

982,94

0,55%
BİST 100

%
Hakkınız Yanmadan Paranızı Gidip Alın! Milyonlarca Lira Devlete Kalıyor!

Hakkınız Yanmadan Paranızı Gidip Alın! Milyonlarca Lira Devlete Kalıyor!

Vatandaşlarımızın birçok hakkı olan ödemeden haberi olmuyor. Hak edilen bu ödemeler belli bir süre içerisinde alınmayınca paralar devlete kalıyor. Çevrenizde bu durumda olan kişileri haklarını alma konusunda mutlaka uyarın.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:44
Hakkınız Yanmadan Paranızı Gidip Alın! Milyonlarca Lira Devlete Kalıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de birçok kişi vatandaşlık hakları konusunda bilgi sahibi değil. Bu ödemeler gibi birçok ödeme alınmadığı için hazineye kalıyor.

ÇEVRENİZDEKİLERİ MUTLAKA HABERDAR EDİN

İnsanımız başına bir iş geldiği zaman araştırmak yerine bildiğini uygulamaya koyuyor. Uzmanlar vatandaşları hakları konusunda bilinçlenmelerini ve çevreleri ile edindikleri bilgileri paylaşmaları konusunda tavsiyede bulunuyor.

Her yıl ülkemizde ölümlü ve yaralanmalı yüzbinlerce trafik kazası meydana geliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre geçtiğimiz yıl ülkemizde 161 bin 306 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. 3685 kişi bu kazalarda hayatını kaybetti. Trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin yakınlarının ya da kazalarda sakat kalanların, mağduriyetleri dolayısıyla alabilecekleri tazminat hakları konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığı ortaya çıktı.

DEVLETTE ALACAĞINIZ KALMIŞ OLABİLİR

Konuyla ilgili görüştüğümüz Av. Ezgi Esnik, kaza geçiren vatandaşların bir çoğunun kaza sonrasında sahip oldukları haklarından haberler i yok. ”(Trafik kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları ya da kazada sakat kalanların) 425 bin TL’ye varan tazminat hakkı var ama vatandaş bunu bilmiyor” dedi.

TRAFİK KAZASI SONRASI HANGİ HAKLARINIZ VAR?

1-Maddi tazminat,

2-Manevi tazminat,

3-Trafik kazası

Aynı zamanda iş kazası ise SGK dan malüliyet aylığı ve kazaya sebep olan kişiden aynı zamanda da işverenden maddi manevi tazminat alınabilmektedir.

İŞ TAKİPÇİLERİNE DİKKAT!

Av. Ezgi Esnik, son zamanlarda ”çantalı iş takipçileri” olarak adlandırılan bazı kişilerin, kazaları fırsat bilerek vatandaşları yanlış yönlendirdiklerini vurguladı. Esnik vatandaşı mağdur eden bu gibi kişilere itibar edilmemesi gerektiğini, bu işlemin bir avukat aracılığıyla gerçekleştirilmeleri konusunda uyardı.

SİGORTASIZ KAZALARDA GÜVENCE HESABINDAN ÖDEME

Trafik, tehlikeli madde, karayolu taşıma ve otobüs ferdi kaza gibi zorunlu sigorta yaptırmayanların üçüncü kişilere verdikleri zarar, Türkiye Sigorta Birliği’nin kasasından çıktı. Birlik, iflas eden şirketler ve zorunlu sigorta yaptırmayanların verdikleri hasar sebebiyle güvence hesabından 300 milyon TL ödeme gerçekleştirdi.

YÜKLÜ MİKTARDA PARA BİRİKTİ

Esnik, “Sigorta sektörünün toplam prim büyüklüğü 20 milyar lirayı bulurken, iflas eden şirketler ve zarara uğrayan üçüncü şahısların mağduriyeti için oluşturulan havuz hesabında, kazazedelerin haklarını aramamaları sebebiyle, yüklü miktarda para birikti” dedi.

(Kaynak : Haber 7)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP