SGK’dan Büyük Müjde! SGK Girişi Olanlara 2 Bin 200 TL Ödeme Yapıyor!!

SGK’dan Büyük Müjde! SGK Girişi Olanlara 2 Bin 200 TL Ödeme Yapıyor!!

SGK’nın uygulamış olduğu sigortalı olarak çalışan yakınları vefat etmiş olan kişiler için verilecek olan bir yardımdır. Bu yardımdan faydalanmak için vefat eden kişinin birinci dereceden yakını olmanız gerekiyor. Kişi ölümünden önce beyan ettiği kişiler adına bu yardımı almaya hak kazanır. SGK girişi olan kişilere 2 bin 200 TL para desteğinde bulunuyor. İşte detaylar…

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:45
SGK’dan Büyük Müjde! SGK Girişi Olanlara 2 Bin 200 TL Ödeme Yapıyor!!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SGK’nın uyguladığı sigortalı olarak çalışan yakınları ölmüş olan vatandaşlar adına verilecek olan bir yardımdır. Bu yardımdan faydalanmak için vefat etmiş olan kişinin birinci dereceden yakınınız olması gerekiyor. Cenaze için verilen bu yardımdan yararlanmak için vatandaşın sigortalı olarak çalışırken vefat etmesi gerekiyor. Öncelik sıra vefat eden kişinin eşi ve çocuklarına verilirken vefat eden kişinin eşi ve çocukları yok ise yardım ücreti cenazeyi kaldıran vatandaşa verilir.

Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Cenaze yardımından faydalanabilmek için öncelik olarak veraset ilamı verilmesi gerekmektedir. Verilmiş olan verasetten sonra bu ilamın ilk örneği de SGK kurumuna götürülüp teslim edilmesi gerekmektedir. Verasetin ardından bir talep dilekçesinin de mutlaka yazılması gerekmekte.

Cenaze Parası Yardımı Ne Kadar Yapılıyor?

Bu ücret tutarı değişiklik gösterebilmekte. Kişinin bağlı olarak yer aldığı sigortanın alanına göre farklılık göstermekte. Hem SSK hem de BAĞ-KUR olarak çalışan kişiler hayatlarını kaybettiği anda kişinin yakınlarına bu sene başından belirlenen ücret ortalama 715TL’dir. Emekli sandığına bağlı olarak çalışırken vefat eden kişilerin yakınlarına ise verilen yardım ücreti 2200TL olarak belirlendi.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP