DOLAR

18,6458

0.03%
EURO

19,6011

-0.01%
ALTIN(gr)

1.068,30

-0,21%
BİST 100

%
PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu, Kimler Alabilir? (2020 Kredi Başvurusu)

PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu, Kimler Alabilir? (2020 Kredi Başvurusu)

PTT'nin faizsiz kredi verdiği ile ilgili sosyal medya da ve haber sitelerinde birçok bilgi dolanmaktadır. Bu bilgi doğru mu? PTT faizsiz kredi veriyor mu? Emekliye faizsiz kredi veriyor mu PTT? İşte piyasada dolaşan söylentilerin doğruları.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:46
PTT Faizsiz Kredi Veriyor Mu, Kimler Alabilir? (2020 Kredi Başvurusu)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PTT faizsiz kredi alma konusu 2020 yılında da merak edilen bir konudur. PTT faizsiz kredi kapsamında birçok bilgi dolanmaktadır ve bu durum hakkında doğru bilgilendirme yapmak gereklidir çünkü verilen yanlış bilgiler, tüketicilere de olumsuz olarak yansımaktadır.

2020 yılı itibarıyla PTT faizsiz kredi vermemektedir fakat PTT ile anlaşmalı bankalar sayesinde uygun faizli kredi kullanma imkanı vardır. PTT üzerinden genellikle emeklilerin maaş aldığı düşünüldüğünde emekli kredisi için faiz oranları belirlenmesi gerekir.

Yazımızın devamında PTT ile anlaşmalı bankaların verdiği faiz oranları ve vade seçenekleri hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Aktifbank Emekli Kredisi Başvurusu

NKolay emekli kredisi Aktifbank’ın emeklilere sunduğu bir hizmettir. İhtiyaç kredisi olarak verilen bu kredi de kefil istenmemektedir. Emekli kredisi için emekli maaş cüzdanının sunulması kredi için yeterli olacaktır.

Kredi kapsamında emeklilere verilen üst limit 60.000 TL’dir. Vade seçenekleri 3 ile 60 ay arasında değişmektedir. Aktifbank PTT emekli kredisinin aylık faiz oranı % 2.69 olarak belirtilmiştir.

Aktifbank, PTT kredileri başvuruları kapsamında en kolay kredi veren bankadır ve işleminiz kısa sürede sağlanmaktadır.

Denizbank Emekli Kredisi Başvurusu

Denizbank emekli kredisi emeklilere düşük faiz ve geniş vade seçeneği sunmaktadır. Emekli maaşını PTT’den alan emekliler Denizbank emekli kredisinden yararlanabilirler. PTT faizsiz kredi kapsamında Denizbank, emeklilerden sadece düzenli gelir ya da maaş bordrosu istemektedir. Denizbank, PTT kredileri kapsamında faizsiz olarak kredi vermemektedir.

Emekliler için Denizbank’ın belirlediği üst limit 55.000 TL olarak belirtilmiştir. Kredi için verilen vade seçenekleri 3 ile 60 ay arasındadır. Denizbank’ın belirlediği aylık faiz oranı % 2.24’tür fakat çekilen tutara göre aylık faiz oranı değişiklik göstermektedir. Bu nedenle, çekilen tutar için Denizbank ile fiziki olarak mutlaka görüşülmesi gereklidir.

Halkbank Emekli Kredisi Başvurusu

Halkbank emekli kredisi emekliler tarafından sıkça tercih edilen bir kredi türüdür. Kamu bankalarından biri olan Halkbank, kredinin adını Mutlu Emeklilik Kredisi olarak tanımlamıştır. Özellikle kamudan emekli olan müşteriler için oldukça avantajlı teklifler sunulmaktadır. Mutlu Emeklilik Kredisi’nin özellikleri:

  • 25.000 ve 50.000 TL arası kredi verilmektedir.
  • % 1.25 oranından başlayan aylık faiz oranları vardır.
  • 3 ile 60 ay arası vade seçenekleri bulunmaktadır.
  • Ödeme seçenekleri müşteriler tarafından belirlenmektedir.

Halkbank, uygun bir faiz seçeneği ile kredi seçenekleri sunmaktadır. Faizsiz kredi hizmeti olmasa bile % 1.25 aylık faiz oranı, oldukça tatmin edicidir.

Kuveyt Türk Emekliye Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk emekli kredi finansmanı kapsamında emeklilere kredi vermektedir fakat faiz oranı uygulamaktadır. PTT kredi içerisinde maalesef faizsiz kredi veren banka seçeneği bulunmamaktadır fakat uygun faizli kredi veren bankalar mevcuttur.

Kuveyt Türk, emeklilere uygun faizli kredi veren bankalardan biridir. Kuveyt Türk sahip olduğu anlayış gereği faiz kavramı yerine kar payı kavramı kullanılmaktadır.

20.000 TL’ye kadar olan finansman desteği aylık % 1.41 kar payı ile emeklilere verilmektedir.

ING Bank Emekliye Kredi Başvurusu

ING emekliye kredi başvuru kapsamında tüm bankalarda olduğu gibi ING’de faizsiz olarak kredi vermemektedir. PTT faizsiz kredi konusunda toplumda yanlış bir kanı olduğundan bahsetmiştik. Kredi Postam desteği sayesinde PTT üzerinden kredi çekilebilir fakat belirli bir aylık faiz oranı ödenmek zorundadır.

45.000 TL’ye kadar olan kredi başvuruları için ödenmesi gereken aylık faiz oranı % 2.24 olarak belirlenmiştir. Çekilen tutara göre faiz oranı değişiklik gösterebilir. Çekilen tutar düştükçe aylık faiz oranı artmaktadır. Detaylı bilgi için ING kurumsal sitesi ziyaret edilmelidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP