DOLAR

15,4792

0.61%
EURO

16,1193

0.67%
ALTIN(gr)

901,68

0,27%
BİST 100

%
Devlet 43 Bin TL Ödeme Yapacak Herkes Başvuruyor

Devlet 43 Bin TL Ödeme Yapacak Herkes Başvuruyor

Ekonomik anlamda vatandaşların yanında duran yetkililer yeni bir destek paketini duyurdu. 43 bin TL ödenek ayıran devlet evlenecek vatandaşlar için açıklamalarda bulundu. Konut ve çeyiz olarak iki farklı kademede gerçekleşecek olan ödemelere talep yoğun. Devlet desteğinden yararlanmak için kayıt olmak yeterli. İşte detaylar..

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:46
Devlet 43 Bin TL Ödeme Yapacak Herkes Başvuruyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yakın tarihte ödemelerin gerçekleşmesi beklenirken başka açıklamalarda da bulunuldu. İlk etapta 12 bin 37 TL ödeme yapılacak. Bu destek konut alımı için yapılacak devamında ise 31 bin 149 TL ödeme gerçekleştirilecek. Evlenirken maddi anlamda çıkmaza giren vatandaşların bu probleminin ortadan kaldırılması adına bu destek paketine hız verildi. Açılması istenen hesaplara ödemeler gerçekleşecek. Nakdi yarım olarak düzenlenen devlet desteği konut alımı üzerinden fiyat düşürme opsiyonu bulunmuyor. Devlet desteğinden faydalanmak için kredi sicil notun bakılmış olacak.

Hesapların Aktif kullanılması Ödemeleri Değiştirecek

Düzenli ödeme yapan vatandaşlar için devlet desteği daha rahat çıkmış olacak. Edinilen bilgiye göre kredi sicil notuna göre katkı sağlayan vatandaşların %9.11 oranında yüksek ödemelerin yapılacağı da belirtiliyor. Bankalar aracılığı ile çeyiz hesabı açılması ile süreç başlamış olacak. Bu hesaptan maksimum 7 sene boyunca birikim yapan vatandaşlar için 12 bin 37 TL’ye varan ödemelergerçekleştirilecek. Konut için hesap açma noktası da bu şekilde değerlendirilecek. Çalışmalarına devam edilen destek paketinden faydalanmak için 27 yaşından önce evlenmek de gerekiyor. Çeyiz ve konut hesapları ne kadar süre kullanılıp ne kadar yatırım yapıldığı ödemelerin miktarını değiştirecek önemli bir nokta olacaktır. Özellikle 60 ay ve üzeri yatırım yapanlara belirlenen maksimum tutarlar ödenecek.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP