DOLAR

16,3492

-0.12%
EURO

17,5174

0.19%
ALTIN(gr)

967,49

-0,73%
BİST 100

%
Borsa İstanbul’da İşlem Gören O Şirketin Hisselerinde Milyonluk Dönüşüm Yaşandı!
  • Finans 365
  • Borsa
  • Borsa İstanbul’da İşlem Gören O Şirketin Hisselerinde Milyonluk Dönüşüm Yaşandı!

Borsa İstanbul’da İşlem Gören O Şirketin Hisselerinde Milyonluk Dönüşüm Yaşandı!

Borsa İstanbul'da hisseleri,  alım satıma tabi olan şirketin işlem görmeyen yüklü payları borsada satılabilir duruma geliyor. Bahsi geçen şirketin paylarında milyonluk dönüşüm yaşanıyor! Yatırımcıların dikkatine! Bu şirketin hisseleri, borsada satılabilir hale geliyor. Borsada  işlem görmekte olan bu şirketin Borsa İstanbul'da işlem görmeyen yüklü miktarda payları borsada satılabilir hale geliyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:51
Borsa İstanbul’da İşlem Gören O Şirketin Hisselerinde Milyonluk Dönüşüm Yaşandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa Çimento Fabrikası AŞ

Sermaye Piyasası Kurulunun 7-128 ve 1 sayılı ‘Payı tebliği’ uygulamasının 15. maddesi gereğince pay senetleri, Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan ortaklıkların kurul kayıtlarında bulunan fakat borsada işlem görmeyen pozisyonda pay senetlerinin borsada satışa konu edilebilmesi maksadı ile merkezi kayıt kuruluşuna gerçekleştirilen müracaatlara ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Bursa kodu: Bucim

Sıra numarası:1

Satışa konu unvanı: Bursa çimento fabrikası AŞ

Hangi grupta yer aldığı:E

Yatırımcının ismi , soy ismi: Ayfer BUGU

Nominal tutar: 530. 000. 047

Borsada İşlem Görecek Hale Dönüşüm!

 Borsa İstanbul’da işlem görecek şekle dönüşüm hisse senetleri, Borsa İstanbul’da halka açık olan bir firmanın bileşenlerini oluşturan ortakların kurul kayıtlarında olan fakat borsada işlem görmeyen pozisyondaki hisse senetlerini, satışa konu edilebilmesi maksadı ile yapılan müracaata denir.

 Peki, Nedir İşlem Gören Tipe Dönüşüm?

Dönüştürülen bu hisselerin, dönüşüm kayıtları aldığı zaman, borsa İstanbul üzerinde satmış olduğu manasına gelmemek ile beraber satmak veya tutmak pay sahibinin inİsiyatifine kalmış bir durumdur. Borsa İstanbul’da 6 firmanın payları satılabilir hale geliyor. Borsa İstanbul’da işlem görmekte olan tipe dönüşüm: Hisse senetleri, borsada halka açık bulunan bir şirketin bileşenlerini meydana getiren ortakların kurul kayıtlarında olan borsada işlem görmeyen pozisyondaki hisse senetlerinin satışa konu edilebilmesi maksadı ile yapılan başvuruya denir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP