DOLAR

17,8625

-0.05%
EURO

18,4034

-0.17%
ALTIN(gr)

1.025,33

-0,42%
BİST 100

%
Kıdemli Analist Uyardı  Altında Bugün Ve Yarın Bu Seviyelere Dikkat!  
  • Finans 365
  • Borsa
  • Kıdemli Analist Uyardı  Altında Bugün Ve Yarın Bu Seviyelere Dikkat!  

Kıdemli Analist Uyardı  Altında Bugün Ve Yarın Bu Seviyelere Dikkat!  

Bütün dünyanın gözü kulağı, bu akşam Türkiye saati ile 201.00'de Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell'ın yapacağı toplantıda-varlık alımı azaltımı-kararını alıp almayacağında. Altın piyasası ile ilgili gelişmeler, bu kritik toplantıya odaklanmışken, ünlü altın piyasası analisti Dhwani Mehta, altının kilit problemi açması açısından, adeta güvercin bir sürprize ihtiyacı olduğunu söyledi. 

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:51
Kıdemli Analist Uyardı  Altında Bugün Ve Yarın Bu Seviyelere Dikkat!  
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dhwani Mehta’ya Göre Altın Fiyatı İçin İzlenmesi Gereken Önemli Seviyeler Nelerdir? 

Bugün, Amerika Birleşik Devletleri doları ile hazine faizlerinin kuvvetlenmesi ile beraber altın piyasası açısından oldukça kritik bir öneme sahip olan (FED) günü. Bunun sebebi ise varlık alımlarının ayda 15 milyar dolar civarında bir geri dönüşü zaten piyasa aracılığı ile iskonto ( indirim) ediliyor. Altın yatırımcıları, Amerikan Merkez Bankası‘nın faiz artırımının zamanlaması ile parlak metalde yeni rotayı çizmek amacıyla enflasyon görünümü ile ilgili ipuçları arayacak. Bununla beraber, ünlü analist Dhwani Mehta, Amerikan Merkez Bankası kararı öncesinde, ABD-ADP iş günü ile ISM hizmetleri bilgilerinin, altın yatırımcıları açısından bazı avantajları vereceğini dile getiriyor.

Altının ons fiyatı teknik analizleri açısından teknik confluences dedektörü kullanmakta olan analist Mehta’ya göre; Altının, aşağı eğimli bir işe bollinger bandı 4 saatlik bir alt desteği ile 1777 dolardan test etme yolunda olduğunu gösteriyor. (Ons fiyatı) analist, aynı zamanda şu teknik seviyelere de dikkat çekiyor:

“Altın ayıları (ayı piyasası) açısından bir sonraki dinlenme yeri, 1 günlük ES3 pivot NOKTASI olan 1775 dolar olarak tahmin ediliyor. Geçen haftanın en düşük rakamı ise Fibonacci (FİBO) Yüzde 61,8 in 1 aylık 1772 dolar seviyesinde kesişimi, altın satıcıları açısından kırılması zor bir taş olacak. 4 saatlik 1770 dolardan SMA200, iyimserler açısından kumdaki çizgiyi andırıyor. “

 Ünlü piyasa analisti Dhwani Mehta’ya göre Yukarı eğimli, 1782 dolar seviyesindeki ani direnci, altın piyasasında meydana gelen durumları okuyacağını ve bu kırılma noktasının, 1 haftalık Fibonacci  günlük 50 ile 1 günlük pivot noktası S2′ nin kesişme noktası olduğunu açıklıyor. 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP