DOLAR

16,8164

-0.15%
EURO

17,5717

0.05%
ALTIN(gr)

977,43

-0,02%
BİST 100

%
Tahminleri Çıkan Analiz Uyardı! Birkaç Gün Sonra Altın Fiyatları Bu Diplerde Görülecek!
  • Finans 365
  • Borsa
  • Tahminleri Çıkan Analiz Uyardı! Birkaç Gün Sonra Altın Fiyatları Bu Diplerde Görülecek!

Tahminleri Çıkan Analiz Uyardı! Birkaç Gün Sonra Altın Fiyatları Bu Diplerde Görülecek!

Altın yatırımcıları, altın fiyatlarının yeni bir rota çizmesi açısından ABD NFT bilgilerinin duyurulmasını merakla beklerken, dün gün içerisinde 3 haftanın en düşük fiyatı olan 1759 dolardan geri dönüşün üzerine inşa edilerek 1800 dolar seviyesine doğru ilerleme sürüyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:52
Tahminleri Çıkan Analiz Uyardı! Birkaç Gün Sonra Altın Fiyatları Bu Diplerde Görülecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Piyasa analisti Ros J Burland’a göre, perşembe günü harika bir performans ile, altın fiyatının kritik 200 günlük hareketli ortalamayı günlük kapanış saati açısından 1792 dolarda yeniden yakalamasını gördü ve bu da boğaların ilgi odağı oluyor.

Diğer taraftan Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell, faiz artırımları hususundaki kararlılığının, en çok istihdam amaçlarına bağlı bulunmasından sonra, parlak metalin ABD istihdam raporlarını açıklamasında yine aynı şekilde 1800 dolarlık bir engeli geçip geçmeyeceğini hep birlikte göreceğiz. ABD ekonomisinin eylül ayı içerisinde rezerve edilmiş olan 194. 000 artışa oranla ekim ayı içerisinde 425.000 iş eklediği görülüyor.

 ABD NFP Verileri

 Yüksek enflasyonu geçici bir durum olarak nitelendiren ABD Merkez Bankası’nın, çarşamba günü aylık 15 milyar dolarlık bir varlık alımı azaltımı yaparak aylık 120 milyar dolarlık Hazine ve ipoteğe dayalı olan menkul kıymet alım duyurusunun sonrasında ABD doları, perşembe günü yaşamış olduğu düşüşten toparlandı. Başkan jerome Powell’ın borçlanma maliyetlerini artırmak amacıyla sabırlı olduğunu dile getirmesi üzerine gömüldü ve bu da doların üzerinde ek bir satış ile sonuçlandı

 Analist, bununla beraber yatırımcıların, doları ne kadar hızlı bırakırlarsa, bu hafta içerisinde etkinlik öncesinde hep çok güçlü verinin sonrasında Amerikan Merkez Bankasından daha hızlı bir faiz artırımı açısından zamanlama beklentilerine geri almak amacıyla o kadar çok hızlı davrandıklarını açıklıyor.

 Mali teşvik ile tekrardan açılmanın sağlamış olduğu yardımların azalış göstermesi ve katılım oranının artış göstermesiyle beraber önümüzdeki sene ( 2022) istihdam ile ücret artışlarının yavaşlamasını öngörüyoruz. Fakat deltanın etkisi azalma eğiliminde oldukça momentum tekrardan yükseliyor gibi görünüyor. Ekim ayı içerisinde maaş bordroları açısından toplamda 550 bin, özel maaş bordroları ise 600 bin civarında olması tahmin ediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP