DOLAR

15,8769

0.2%
EURO

16,8435

-0.21%
ALTIN(gr)

945,16

0,54%
BİST 100

%
Bitcoin, 68.000 Dolar Sınırına dayanarak tüm zamanların rekorunu kırdı   

Bitcoin, 68.000 Dolar Sınırına dayanarak tüm zamanların rekorunu kırdı  

Son zamanlarda kripto para değerlerinde meydana gelen artışla beraber 67 bin dolar bandını aşan Bitcoin 67 bin 963 dolar ile bütün zamanların en yüksek seviyesini gördü ve böylelikle rekor kırmayı başardı.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:52
Bitcoin, 68.000 Dolar Sınırına dayanarak tüm zamanların rekorunu kırdı   
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde 30 bin dolar seviyesini dahi gören Bitcoin kripto para biriminin yatırımcıları, zarar etmişti ancak, son zamanlarda özellikle de kripto para piyasasına ilginin artmasıyla beraber yatırımcılarını mutlu etmeye devam ediyor. Son birkaç gün içerisinde Bitcoin, yatırımcılarını sevindirecek derecede yükselmeye devam ediyor. 70 bin dolar bandına yaklaşan Bitcoin kripto para birimi, 2022 senesinin ortalarına doğru 85 bin dolar ve 2023’ün başlarında ise 100 bin dolar seviyesini görebilir. Dünyanın en büyük kripto parası olarak bilinen Bitcoin, 6793 dolar seviyesine ulaştı. Böylelikle 20 Ekim tarihinde görülen 67 bin doların biraz altındaki rekor, böylelikle aşılmış oldu. Kripto paraların değerlerinde son zamanlarda meydana gelen artış, toplam piyasa değeri ise 3 trilyon üzerine çıktı.

 Kripto Paralar Güçlenerek Yoluna Devam Edecek

Bloomberg’de alan bir habere göre: “Teknik strateji raporlarında Bitcoin kripto para birimindeki bu artışa, dördüncü çeyrekteki sonuç olabilir ve gelecek senelerde BTC piyasası biraz konsolidasyon olabilir. Bitcoin ve diğer pek çok kripto para, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde güçlenmeye devam edecek.” Denildi.

 Son Bir Yıl İçerisinde Bitcoin %130 Oranında Değer Kazandı

 Bitcoin, ekim ayı içerisinde görmüş olduğu zirveyi, ABD’li yatırımcılar açısından ilk Bitcoin bağlantılı Ticaret plan çıkmasıyla beraber görmüştük. 10 seneden biraz uzun süredir piyasalarda mevcut bir şekilde alım satım işlemlerine tabi tutulan varlıkların değeri, 2020 senesi sonu itibariyle kabaca 4 katına yükselirken, Bitcoin kripto para biriminin ise değeri son bir sene içerisinde %130 oranında yükselmeyi başardı. Fakat Bitcoin’de, geçtiğimiz haziran ayı içerisinde enerji tüketiminde   meydana gelen eleştiriler ile kripto paralara yönelik soruşturmaların sebebiyle 30 binin altına dahi düşmüştü. Uzmanlar, yapmış oldukları açıklamalarda Bitcoin kripto para biriminin 70 bin dolar bandına girmesiyle beraber satım işlemlerine tabi tutulan kripto paraların ise yükselişe geçeceği tahmin ediliyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP