Gram Altın Fiyatı 572 TL’ye Çıktı, Yıl Sonu Fiyatlarına Dikkat!
  • Finans 365
  • Altın
  • Gram Altın Fiyatı 572 TL’ye Çıktı, Yıl Sonu Fiyatlarına Dikkat!

Gram Altın Fiyatı 572 TL’ye Çıktı, Yıl Sonu Fiyatlarına Dikkat!

Dün 571 TL ile rekor kırmayı başaran altının gram fiyatı, yeni güne ise 572 TL seviyesinden başladı. Aynı dakikalar içerisinde çeyrek altın fiyatı 935 TL olurken, Cumhuriyet altını ise 3089 TL'den alım satım işlemlerine tabi tutuluyor.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:52
Gram Altın Fiyatı 572 TL’ye Çıktı, Yıl Sonu Fiyatlarına Dikkat!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Altının ons fiyatında dün meydana gelen yükselişe paralel bir şekilde değer kazanan altının gram fiyatı, bugünü önceki kapanışın yüzde 0.2 üzerinde Yani 567.6 TL’den tamamladı. Altının gram fiyatı ise yeni güne de aynı şekilde yükselişle başlamasının sonrasında 11 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0.2 ve 0.3 üzerinde Yani 572 Tl den alım satım işlemlerine tabii tutulmaya devam ediliyor.

 Cumhuriyet Altını Ve Çeyrek Altın Kadar?

 Aynı dakikalar içerisinde Cumhuriyet altını 3089 TL’den satılırken, çeyrek altın ise 933 TL’den satışa sunuluyor. Altının ons fiyatı ise şu dakikalar içerisinde önceki kapanışa oranla yüzde 0.1 azalış kaydetti ve 1822 dolardan alıcı buluyor.

 Altının Ons Fiyatı 1830 Dolar direnç konumunda bulunuyor

 Analistler, yapmış oldukları açıklamalarda: ABD Merkez Bankası başkanı jerome Powell ile Avrupa ve İngiltere Merkez Bankası yetkililerinin bugün yapacaklarını değerlendirmelerin ve, Altın fiyatlarında fiyat hareketliliği artırabileceğini dile getirerek, bugün altının ons fiyatında meydana gelen düşüş e rağmen dolar kurundaki Yükseliş yine aynı şekilde yurt içerisinde Altın fiyatlarının artmasına sebep olduğunu kaydetti.

 Bütün dünyanın gözü kulağı Bugün Amerika Merkez Bankası başta olmak üzere İngiltere Merkez Bankası ve Almanya Merkez bankaları yetkililerinin yapacakları toplantıya çevrildi. ABD Merkez Bankası başkanının yapacağı değerlendirmeler Birgül Doların fiyatını yükseltip altının fiyatını aşağı çekebilir. Diğer taraftan İngiltere Merkez Bankası yetkilileri tarafından yapılacak değerlendirmeler ise İngiliz sterlini fiyatında nasıl bir değişiklik meydana getireceğini gösterecek.

 ABD’de, İngiltere ve Almanya Merkez bankaları yetkilileri tarafından yapılacak değerlendirmeler neticesinde döviz kurunda meydana gelecek değişiklikleri ve anlık gelişmeleri bu satırlardan takip edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP