Altın Fiyatları, ABD’De Enflasyon Rakamlarının Kötü Olmasına Bağlı Güne Rekorla Başladı!
  • Finans 365
  • Altın
  • Altın Fiyatları, ABD’De Enflasyon Rakamlarının Kötü Olmasına Bağlı Güne Rekorla Başladı!

Altın Fiyatları, ABD’De Enflasyon Rakamlarının Kötü Olmasına Bağlı Güne Rekorla Başladı!

Güvenilir Limanda (Altın) fiyat artışı devam ediyor. Dün ABD'de paylaşılan enflasyon rakamları, son 31 senenin en yüksek seviyesinde olunca ons altın yükselmeye başladı. Ons altının yükselmesi ile beraber Türkiye'de altının gram fiyatı rekor kırdı. Bugün altında son durum ne? İşte 11 Kasım Çarşamba güncel altın fiyatları... 

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:53
Altın Fiyatları, ABD’De Enflasyon Rakamlarının Kötü Olmasına Bağlı Güne Rekorla Başladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırarak yoluna devam ediyor. Küresel çapta altın fiyatlarında meydana gelen yükselişin başlıca nedenlerinden biri, ABD ekonomisinde peş peşe açıklanan kritik rakamlar. Bunlar arasında genel itibariyle enflasyon rakamları açıklandı ve ABD’de 31 yılın en kötü enflasyon rakamları belirlendi. Bu durum, altının fiyatının yükselmesine sebep oldu. Ons altın fiyatı, 1868 dolardan işlem görünce gün içerisinde ortalama 1854 dolar ve bulunuyor ve gün içerisinde en düşük 1842 doları buldu.

Ons Altın Fiyatı, Gram Altını Da Etkiledi

Ons altında enflasyon rakamlarından sonra meydana gelen yükselişin yanında aynı zamanda döviz kurlarındaki hareketlilik de yine aynı şekilde gram altını yeni rekor seviyesine taşıdı. Dün sabah itibariyle gram altın fiyatı 588 TL’den alıcı buldu. Gün içerisinde 584 TL en düşük rakam olurken, 588 TL ise en yüksek rakam oldu.

 

  • Cumhuriyet altını 3856 Tl den satışa sunulurken,
  • Yarım altın ise 1935 TL’den alıcı buluyor,
  • Çeyrek altın fiyatı ise bugün 964 TL olarak belirlendi,
  • Altının gram fiyatı ise 588 TL olarak alım satım işlemlerine tabi tutuluyor.

Amerikan Merkez Bankası‘nın geçtiğimiz hafta 15 milyar dolar değerinde varlık alımı azaltımı kararı alması ve bu kararın kasım ayının sonlarına doğru uygulanacak olması başta olmak üzere; dün yine aynı şekilde Amerikan Merkez Bankası’nın 31 yılın en kötü enflasyon rakamlarını açıklaması altını zirveye taşıdı. Bakalım bundan sonra altını fiyatı zirvede duracak mı yoksa bu fiyatı zirveden indirecek çeşitli girişimler olacak mı?

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP