Ünlü Ekonomist Devrim Akyıl Rakam Vererek Duyurdu: Önümüzdeki Hafta Dolar Bu Seviyelere Gelecek!
  • Finans 365
  • Altın
  • Ünlü Ekonomist Devrim Akyıl Rakam Vererek Duyurdu: Önümüzdeki Hafta Dolar Bu Seviyelere Gelecek!

Ünlü Ekonomist Devrim Akyıl Rakam Vererek Duyurdu: Önümüzdeki Hafta Dolar Bu Seviyelere Gelecek!

Doların ve altının tarihinin en büyük rekorunu kırdığı, 1 doların 10 TL'yi aştığı, altının gram fiyatının 600 TL'yi geçtiği, çeyrek altının 1000 TL'yi bulduğu bir atmosferde doların önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde nasıl bir yol alacağı yatırımcılar tarafından merak edilmeye başlandı. 

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:53
Ünlü Ekonomist Devrim Akyıl Rakam Vererek Duyurdu: Önümüzdeki Hafta Dolar Bu Seviyelere Gelecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dolar ne olur? Dolar yükselişini devam ettirir mi? 10 TL’yi geçen dolar nerede duracak? İşte tüm bu soruların cevapları ve çok daha fazlası haberimizde…

 Doların niçin yükseldiğini kestiremeyen vatandaşlar da var. Ekonominin tam da içinde varlık yokluk mücadelesi veren vatandaş da var. Türkiye bu problemin cevabını merak ediyor. Dolar tarihinin rekorunu kırdı evet. En son olarak haftaya 10 TL’nin üstünde giren dolar nerede duracak? İşte cebinizin dostu, küçük yatırımcının yol arkadaşı ekonomist Devrim Akyıl yine yolumuza Işık tutacak yorumları ile ufkumuzu açacak.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi vermeyen, fakat tahminlerini bizimle paylaşan, öngörülerini yayınlayan ekonomist Devrim Akyıl, en son yapmış olduğu analiz ile yine gündemi değiştirdi.

 Ünlü Ekonomist Devrim Akyıl, daha önce yapmış olduğu analizlerde doların ilk hedefinin 9. 60 TL olduğunu fakat bu hedefin kırıldıktan sonra artık doların şu anda 10 TL ve üzerinde seyrettiğini bundan sonraki hedefinin ise 11 TL olduğunu dile getirdi.

 Türkiye’deki geçmiş bir senelik enflasyon rakamlarının %50 olmasının bir önemi olmadığını söyleyen Akyıl, aslında sadece aratılan algı oyunlarının ibaret bu. Yapılacak devalüasyonu ve buna endekslenmiş bir seçim ekonomisinin programını fark etmiştik. Geçtiğimiz hafta 9. 73 TL üzerinde 10 rakamına patlamasının bir odak noktası olduğunu söyleyen Devrim Akyol,  doların pazartesi gününden itibaren önümüzdeki haftayı 10. 50 TL ile 11.28 TL arasında kapatacağını düşünüyor.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP