O Holding, İngiltere’den 217 Milyon Sterlin Finansman Desteği Alacak!

O Holding, İngiltere’den 217 Milyon Sterlin Finansman Desteği Alacak!

İngiltere, UKEF Kalyon enerjinin Karapınar'da 1.35 gigawatt kurulu kuvvetteki kuracağı güneş santrali için 217 milyon sterlin, yani 219 milyon dolar tutarında finansman sağlanacak.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:53
O Holding, İngiltere’den 217 Milyon Sterlin Finansman Desteği Alacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GE Energy Finansal Services, Karapınar güneş enerji santrali kurulumu bağlamında yürütmüş olduğu inverter projesi açısından JP Morgan Bankası’ndan 291 milyon dolar Kredi garantisi altı.

Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, GE Energy Financial Services, Kalyon Enerji’ ye ait olan ve 1.31 kapasiteye sahip olacak biçimde Karapınar’da kurulumu tasarlanan Güneş Enerji sistemlerindeki proje açısından alacağı kredi, Birleşik Krallık ihracat kredisi Ajansı (UKEF) aracılığı ile sağlanacak. Güneş enerjisi inverter sistemine entegrasyonu açısından gerekli olan transformatörler, Gebze’de şebeke çözümleri üretim tesisinde üretin işlemleri gerçekleştirilecek. Bu bağlamda energy financial Services, Karapınar güneş enerjisi sistemleri bağlamında yürütmüş olduğu inverter projesi açısından JP Morgan Bankası’ndan 291 milyon dolarlık yani (217 milyon sterlin) Kredi garantisi sağlandı. Açıklamada aynı zamanda fikirlerine yer verilen yenilenebilir enerji, yenilenebilir hibrit sistemler yöneticisi Prsakash chandra, Türkiye’nin Güneş enerjisinde potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu dile getirerek,

“Bu potansiyele, güneş enerjisinin şebekeye güvenilir şekilde ve tesis ölçeğinde entegre edilmesine yardımcı olacak akıllı çözümler ile alınabilir. Bu projelerde, kalyon enerji ile beraber çalışmaktan heyecan duyuyoruz ve Türkiye’de yenilenebilir enerji penetrasyonun artırılabilmesini sağlayacak fırsatlar için sabırsızlanıyoruz.”

Değerlendirmesinde bulunuldu.

 Birleşik Krallık uluslararası ticaret Bakanı Anne- Marie Trevelyan  ise proje açısından sağlanan krediye yönelik olarak:

“Sağladığımız 300 milyon sterlinin üzerindeki destekle, Türkiye’deki 2 milyon hanenin güneş enerjisinden faydalanmasına yardımcı oluyoruz. İklim krizi ile mücadelede birleşik krallığın atmış olduğu kararlı adımlar tek başına yeterli değil. UKEF’in diğer ülkeleri de yenilenebilir enerjiye yatırım yapmaları için teşvik ediyor.”

İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP