Euro, Altın Ve Dolardan Yeni Rekor, Dolar Kuru 12 TL’yi buldu
  • Finans 365
  • Döviz
  • Euro, Altın Ve Dolardan Yeni Rekor, Dolar Kuru 12 TL’yi buldu

Euro, Altın Ve Dolardan Yeni Rekor, Dolar Kuru 12 TL’yi buldu

Alınan bir son dakika haberine göre Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı sonrasında piyasalarda hareketlilik devam ediyor. 12 TL ile dolar, 13.51 TL ile euro ve 697 TL ile altının gram fiyatı, zamanların en yüksek seviyesini gördü.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:55
Euro, Altın Ve Dolardan Yeni Rekor, Dolar Kuru 12 TL’yi buldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkez Bankası‘ndan art arda gelen faiz indirimleri sonrasında Türk lirasındaki sert değer kaybı sürüyor. Geçtiğimiz gün 11.25’ ten kapanışı yapan dolar, yeni güne rekor ile başladı. 1 Amerikan dolarının 12 TL seviyesinde gezdiği şu dakikalar içerisinde euro, altın aynı şekilde rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor.

 Altın Ve Euro’da Rekor!

Bir gün önce 657 TL’den kapanışı yapan altının gram fiyatı ise dolarda meydana gelen yükselişe paralel bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Gram altın 697 TL ile bütün zamanların en yüksek seviyesini görürken, dün 12.65 TL’den günü bitiren Euro ise 13.51 TL ile yine aynı şekilde tarihinin en büyük rekorunu kırmayı başardı. Saat 18. 20 itibariyle dolar 11.90 TL den, gram altın ise 691 TL’den ve euro ise 13. 40 TL’den işlem görmeye devam ediyor.

 Faiz İndikçe TL Değer Kaybediyor

 Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın almış olduğu faiz indirimi kararları sonrasında TL’deki kan kaybı devam ederken, dolar, altın ve euro tüm zamanların en büyük rekorunu kırmaya devam ediyor. Dün kabine toplantısı sonrasında bir toplantı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada, faiz indiriminden memnun olduklarını söyledi.

 Hükümetin faiz indirme politikaları dolar kurunu yükseltirken, TL ise adeta can çekişiyor. Amerikan bankacılık devi JPMorgan, yapmış olduğu açıklamada aralık ayı içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yeni bir faiz indirimi daha gerçekleştirileceğini açıkladı. Fiyatının yükselmesi ile beraber gıda fiyatları başta olmak üzere pek çok kalemde fiyatlar almış başını gidiyor. Bakalım Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz politikası ile ilgili kararında herhangi bir değişiklik olacak mı? Bakalım Dolar kuru düşecek mi? Bakalım Amerikan Merkez Bankası nasıl kararlar alacak ve bu kararlar dünya ekonomisi başta olmak üzere Türkiye ekonomisini nasıl etkileyecek? Hep birlikte görmek lazım.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP