Kuruluş Osman 73. Bölüm Fragmanı İzle! Yeni Bölümde Neler Olacak?
  • Finans 365
  • Aktüel
  • Kuruluş Osman 73. Bölüm Fragmanı İzle! Yeni Bölümde Neler Olacak?

Kuruluş Osman 73. Bölüm Fragmanı İzle! Yeni Bölümde Neler Olacak?

Bu akşam ATV ekranlarında Kuruluş Osman dizisinin 73. yeni bölümü yayınlanacak. Ekranların en çok beğenilen dizi projelerinden biri olma özelliğini yakalayan 'Kuruluş Osman', 72. Bölümü ile günün ve sosyal medyanın zirvesinde bulundu.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:57
Kuruluş Osman 73. Bölüm Fragmanı İzle! Yeni Bölümde Neler Olacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

#KareTürkVarOldukça etiketi ile sosyal medya platformlarında Türkiye’de ve dünyada gündemde bulunan ‘Kuruluş Osman’, reytinglerde açık ara en çok izlenen dizi oldu. Dizi, bütün izleyici guruplarında birincilik elde etmekle kalmadı aynı zamanda ‘Sadakatsiz’ dizisini de bir hayli gerisinde bırakmayı başardı. Kuruluş Osman’ın tüm kişiler ile abc1 grupların da 2 haneli reytingler kazanması da takdire şayan bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Kuruluş Osman 72. Son Bölümünde Neler Yaşandı?

 ‘Kuruluş Osman’da Osman Bey, Bilecik kalesine yapmış olduğu sızma harekatı ile tutsak Türk çocuklarını kaçırmak ve kurtarmak istedi Fakat Tekfur Rogatus, çocukları bir başka yere taşımıştı. Köşeye sıkışmış halde bulunan Turgut Bey’i ise kurtararak kaleden çıkan Osman Bey, tutsakların bir manastıra götürüldüğünü öğrendi. Fakat Osman Bey’in girişimini gören tekfurlar, tutsakları başka bir manastıra kaçırarak Osman Bey ile Alperen’i tuzağa çekti.

Nihayetinde Osman Bey, tutsak Türk çocuklarının yerini bulduğunda ise bu defa değişik bir strateji uyguladı. Çocukların eğitimi açısından İstanbul’dan bir papaz gönderildiğini öğrenen Osman Bey, kılık değiştirecek papazın yerine geçti. Kumral Abdal’ın sayesinde Türk çocuklarını böylelikle kurtardı. Hayal kırıklığı yaşayan tekfurlar uzun zamandır üzerinde sıkı bir şekilde çalıştıkları planı uygulamaya koyarak Rum ateşi ile Söğüt’ü yakmak amacıyla harekete geçti. Gregor’un desteğini arkasına alan tekfurların planını Osman Bey bozdu. Saldırıyı bekleyen ve gizli bir şekilde yerleştirilen durum ateşlerini etkisiz hale getiren Osman Bey, Söğüt’e saldırmak amacıyla pusuda bekleyen tekfur askerlerini dağıttıktan sonra ihaneti ortaya çıkan papaz Gregor’un da cezasını Böylelikle kesti.

‘Kuruluş Osman’ dizisinin 73. yeni bölümü bu akşam saat 20.00’de ATV ekranlarında sizlerle beraber olacak. Yepyeni bir maceraya tanıklık etmek istiyorsanız yeni bölümü sakın kaçırmayın!

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP