DOLAR

17,0139

0.21%
EURO

17,4724

-0.05%
ALTIN(gr)

966,70

0,42%
BİST 100

%
Premier Lig Ekipleri İle Kripto Para Şirketleri Arasındaki Anlaşmalara İngiliz Yetkililerden Soruşturma!
  • Finans 365
  • Kripto Paralar
  • Premier Lig Ekipleri İle Kripto Para Şirketleri Arasındaki Anlaşmalara İngiliz Yetkililerden Soruşturma!

Premier Lig Ekipleri İle Kripto Para Şirketleri Arasındaki Anlaşmalara İngiliz Yetkililerden Soruşturma!

Son zamanlarda iyice ana akım haline gelmeye başlayan Kripto paralar, hayatımızın her alanında kendine yer bulmaya çalışıyor. Fakat dijital para birimlerinin son dönemlerde elde ettiği popülariteye temkinli bir şekilde yaklaşanlar da var.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:57
Premier Lig Ekipleri İle Kripto Para Şirketleri Arasındaki Anlaşmalara İngiliz Yetkililerden Soruşturma!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiliz Premier Lig’de, kripto paralarda endişe ile yaklaşılıyor. Dünyanın en büyük liglerinden biri olarak bilinen Premier lig’in bu korkusunun ya da endişesinin altında altında daha çok sayıda üst düzey Lig ekibinin giderek artış gösteren sayıda kripto para anlaşması yapması yatıyor.

 Premier Lig yetkilileri olaya el attı

Alınan son dakika haberlerine göre PL, futbol kulüpleri ile kripto para firmaları arasında artış gösteren bağlantıları ele alarak soruşturacak. Ancak PL’nin bu ve buna benzer ortaklık anlaşmalarını herhangi bir denetleme yetkisi şu anda yok. PL tarafından alınan bu karar, Manchester City’nin  gerçekleşeceğini ilan ettiği kripto para sözleşmesini iptal etmesinden sonra ortaya çıktı. Manchester City futbol Kulübü’nün işbirliği içerisinde olduğu kripto para şirketinin gerçekte ise var olup olmadığı dahi şüpheliydi.

 Şaşılacak bir biçimde Premier Lig, NFT ile dijital para birimlerinin alım satım işlemlerine tabi tutulması açısından bir kripto para platformu ile ortaklık fikrinin olduğunu dile getirmişti. Nft patlaması bütün dünyayı etkisi altına alırken bununla beraber metaverse kavramı ise son zamanların gözde konularından biri olmaya başladı. İngiliz Premier Lig, fiziksel bir şekilde var olmayan bir hatıra ürününü piyasaya sürmeyi hedefliyor noktal Kripto para firmalarıyla söz konusu işbirliği anlaşmaları pek çok taraftarı da rahatsız ettiği nokta Premier lig’deki 20 futbol takımından 17’sinin bu tür bir anlaşması var.Bu ortaklıkların geneli, bir fan tokenli karşılığında taraftarların kulübün vermiş olduğu kararlar doğrultusunda söz sahibi olmasını sağlıyor. Bu duruma bakıldığında ise yalnızca online anketler düzenlemekten çok daha değişik bir yöne doğru değişim mânâsına geliyor. Piyasadaki belirsizlik sebebiyle taraftarlar, molalite değerleri sebebiyle zarar görebilmesi nin yanında aynı zamanda sahte anlaşmaların da  kurbanı olabiliyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP