DOLAR

16,7832

0.34%
EURO

17,4971

-0.28%
ALTIN(gr)

974,31

0,49%
BİST 100

%
Sigaraya Okkalı Zam!

Sigaraya Okkalı Zam!

Tiryakilere kötü haber! Sigaraya 2 lira zam geldi. Son zamanlarda artış gösteren döviz kuru sebebiyle gelen zamlar arasına bir yenisi daha eklendi. Parlement ve Marlboro grubundaki sigara, kendi sigara markalarında paket başına 2 lira zam kararı aldı. Son zamanlarda sigaraya zam yapılacağı söylentileri sosyal medya hesaplarında dolaşırken, ha geldi ha gelecek deniyordu ve nihayetinde sigarada beklenen zam geldi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 22:58
Sigaraya Okkalı Zam!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

8 Aralık tarihi itibariyle geçerli olmak üzere fiyat artışına gittiği açıklandı. Firma, paket başı 2 liralık zam uygulanacağını açıkladı. Bugün itibaren Parlement ve Marlbora grubunda bulunan sigaraların paket başına 2 lira zam geldiği açıklandı.

Bir Dal Sigaranın Fiyatı 1 Lirayı Geçti

Bugün itibarıyla sigara fiyatlarında geçerli olacak zam sonrasında güncel fiyatı tarifesine en ucuz sigara 17.50 TL’den ve en pahalı sigara ise 25 TL’den satışa çıkarıldı. Gelen zamların sonrasında pek çok sigara paketinde bir dal sigara, 1 lirayı aşmış bulunmakta.

 Sigaraya ÖTV Zammı Yolda!

Türkiye tekel bayiler platformu başkanı Özgür Aybaş tarafından yapılan açıklamalara göre sigaranın fiyatına gelen zamlar, döviz kurunda meydana gelen artışa paralel bir şekilde gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda ilerleyen günlerde ÖTV zammı yine aynı şekilde sigaranın fiyatına yansıyacak. Sigaraya ÖTV zammı sonrasında çok daha pahalı bir şekilde sigara markaları, raflardaki yerini alacak.

 Raflar Boş Kalmıştı

Diğer taraftan, son zamanlarda tekel bayilerde satışı gerçekleştirilen sigaralarda tedarik problemi meydana geliyordu. Türkiye tekel bayiler platformu başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada müşteri ile adeta karşı karşıya geldiklerine dikkat çekmiş ve şu ifadelere yer vermişti:

“Buradan sigara firmalarına, pazarın liderleri 3 firmaya açıkça sesleniyoruz. Ya ürünleri kısıtlamayıp ticari ettik gereği satışınızı yapın ya da zam gelecekse bir an evvel yapın. Bizi tüketici ile karşı karşıya getirmeyin. Türkiye geneli tekel bayileri olarak hepimiz büyük olacaktır.“

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP