DOLAR

18,6530

0.06%
EURO

19,6003

-0.02%
ALTIN(gr)

1.069,13

-0,14%
BİST 100

%
2022’de Bitcoin’i Bekleyen Olası Senaryolar

2022’de Bitcoin’i Bekleyen Olası Senaryolar

Kripto para dünyasında amiral gemisi olarak tanımlanan Bitcoin, 2021 senesinde oynak seyrini devam ettirdi. 10 Kasım tarihinde gördüğü 69 bin dolarlık tarihi zirvesinden oldukça uzakta bulunan Bitcoin kripto para biriminde 2022'de hangi senaryoların yaşanacağını uzmanlar şimdiden açıklamaya başladı bile...

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:00
2022’de Bitcoin’i Bekleyen Olası Senaryolar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, uzun zamandır 50.000 dolar barajının altındaki seyrini devam ettiriyor. Bu yıl, 10 Kasım’da 69 bin dolar seviyesini görerek tarihi rekora imza atan Bitcoin kripto para biriminde düşük seviye trendi sürüyor. Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde yeni bir artış ivmesi kazansa da Bitcoin, çarşamba günü 50.000 dolar seviyesini test etti fakat yine de başarılı olamadı.

Bitcoin, Bu Haftayı Nasıl Geçirdi?

Hafta başında 49500 dolar seviyesinden işlem görmeye başlayan Bitcoin kripto para birimi, yeniden 46 bin doların altına kadar geriledi. Bitcoin, uzun zamandır 46.000 dolar seviyesinde işlem geldikten hemen sonra tekrardan yön değiştirdiği ve yeni bir artışa başladı. Kripto para şu anda 47500 dolar seviyesinde işlem görüyor.

 Bitcoin kripto para biriminden sonraki en büyük ikinci kripto para birimi olma özelliğini taşıyan Ether kripto para birinde ise 4 bin dolar seviyesi tekrar görüldü. Bu seviyenin hemen altında 4970 dolar civarında şu anda alım satım işlemlerine tabi tutuluyor. Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası parasal sıkılaştırma politika işaretleri ise piyasada kripto gibi çeşitli yatırımlara ilişkin iştahı azaltırken sene sonuna doğru gerçekleşen düşük işlem hacmi ise kripto piyasasında yükselişin önüne geçiyor.

  ABD‘li Yetkililerden Art Arda Hamleler Geldi

Son olarak ABD hazinesinin finansal gözetimden sorumlu üst düzey yetkilisi, önde gelen bürokratların yatırımcıları ve finansal sistemi, değeri bir başka itibari para birimine veya değerli bir varlığı sabitlenmiş kripto para çeşidi oranı sabit coinlerin meydana getirdiği risk faktörlerinden uzakta durmak amacıyla yasa koyucuların harekete geçmeleri amacıyla talepte bulundu.

 Bitcoin’i 2022’de Neler Bekliyor?

Ünlü kripto borsası Kraken CEO’su  HESSE Powell, vermiş olduğu bir röportajda 2021 senesinin sonunda şimdiye kadar daha yüksek olacağını beklediğini söyledi. Fakat ünlü yöneticinin, kripto paralara yönelik ana akım farkındalığın oluşması ile düzenleyicilerin harekete geçmesi sinyali vermesi sebebiyle 2022 senesinin Bitcoin açısından çok daha iyi bir sene olabileceği görüşünde. Yalnızca 10 yıllık bir grafiğe dahi bakıldığında bu yatırımcılara gösteriyor ki dünyadaki diğer bütün varlıklardan daha iyi bir performans ortaya çıkmış bulunmakta.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP