Sigaraya Zam! İşte Güncel Fiyat Listesi

Sigaraya Zam! İşte Güncel Fiyat Listesi

Sigara ve alkol ürünlerindeki özel tüketim vergisi oranına gelen zammın sonrasında sigara fiyatlarına zam gelmesi gündemdeydi. Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada ilk zam gelen grubu paylaştı. Buna göre Philip Moris grubu sigaralara  4 lira zam geldi. İşte, yeni zamlarla güncel sigara fiyatları (Marlboro, Parliament, Philips Morris)

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:03
Sigaraya Zam! İşte Güncel Fiyat Listesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aralık ayı içerisinde sigara fiyatlarına gerçekleştirilen zam oranının sonrasında açıklamada bulunan tekel bayiler platformu başkanı Özgür Aybaş, yılbaşı sonrasında ÖTV zammı sebebiyle yeni zamlar geleceğini söylemişti. Yeni yılla beraber kullanıcılar, sigara fiyatlarını yakından takip etmeye başlarken, zam haberi ise 4 Ocak 2022 Salı sabahı geldi. Philip Moris kategorisinin en çok bilinen Murattı, Marlboro ve Parliament sigaraların fiyatları yeni zamlarla güncellendi.

 Sigarada ÖTV %47 Oldu

Özel tüketim vergisindeki %47 oranındaki artış sebebiyle, sigarada paket başına 0.4851 lira olan maktu vergi, 0,7150 liraya çıkarıldı. Paket başına 9.766 lira olan asgari maktu vergi ise 14, 394 liraya çıkarken, bu artış asgari maktu vergi sınır fiyatını paket başına 15.50 liradan 22.85 liraya çıkardı.

 Sigara vergilerinde %47.4 oranındaki bir enflasyon güncellemesi ile beraber bunun mevcut ortalama sigara fiyatları üzerindeki vergi yükü %81’den yaklaşık olarak %96’ya yükselecek. Özel tüketim vergisindeki bu artış, sigara fiyatlarına zam şeklinde yansıdı.

Yeni Zamlardan Sonra Güncel Sigara Fiyatları

Özel tüketim vergisi zammının sonrasında ilk fiyatı güncellemesi philip morris grubu sigaralara geldi. Yapılan zammın sonrasında gruptaki sigaraların fiyatları 4 lira yükseldi.

L&M: 21,50 lira,

Chesterfield: 21,50 lira,

Lark: 22 lira,

Murattı blu: 22 lira,

Muratlı: 23 lira,

Parliament midnight blu: 24,50 lira,

Parliament: 25.50 lira,

Marlboro Red/Touch: 25 lira,

Marlboro Touch blue/gray/ white: 24 lira,

Marlboro Edge Blu/Sky: 23 lira,

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP