DOLAR

17,9131

0.02%
EURO

18,2474

-0.72%
ALTIN(gr)

1.022,09

-0,85%
BİST 100

%
PayPal, Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

PayPal, Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

ABD merkezli çevrimiçi ödeme hizmetleri sunan PayPal, kripto para girişimlerini sürdürüyor. Gelen son dakika haberlerine göre firma, Şimdi de dolara endeksli PayPal Coin piyasaya sürmek amacıyla çeşitli hazırlıklar içerisinde.

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:04
PayPal, Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son bir kaç senenin kripto paralar ile blok zinciri hususunda hareketli geçtiğini söylemek mümkün. Oyun şirketlerinin başını çekmiş oldukları pek çok firma, kripto para ile blok zinciri hususunda çeşitli çalışmalarını hızlı bir şekilde artırarak geleceğe yönelik yatırımlar gerçekleştirmeye çalışıyor. Pek çok online ödeme hizmeti veren firma ise bu hususta yatırım gerçekleştiren şirketler arasında yer alıyor. Twitter kurucusu Jack Dorsey’in, dijital ödeme firması sigara kripto paralara ve blok zinciri ne odaklanmak amacıyla şirketin adını blok şeklinde değiştirmesi dikkat çekmişti. Şimdi ise bir başka çevrimiçi ödeme hizmeti veren firma PayPal, yeni bir kripto para adımı attı. Gelen son dakika haberlerine göre geçen aylarda birleşik krallık ’ta kripto alım satım işlemlerini başlatan PayPal, kendi kripto para birimini piyasaya sürmek amacıyla çeşitli hazırlıklar içerisinde.

BBloomber’de yer alan bir habere göre PayPal, ABD doları tarafından destek gören Stable Coin çıkarmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Şirket tarafından verilen röportajda, PayPalın bir para birimi aracılığı ile desteklenen kendi sabit kripto parasını piyasaya sürmek amacıyla araştırmalar yürüttüğü ifade edildi.

MacRumours’ta makaleler kaleme alan yazılımcı Steve Moser’de yine aynı şekilde yapmış olduğu çeşitli incelemelerde şirketin üzerinde çalışmış olduğu kripto paranın isminin ise PayPal Coin olarak açıklanacağını öne sürdü.

Bütün bunlara ek bir şekilde Steve Moser, şu anda BTC, Ether, Litecoin alım satım işlemlerine izin veren PayPal uygulamasında kripto paraya ilişkin referanslar keşfettiğini açıkladı. Planları ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunmaya firmanın kendi kripto para biriminde hangi seviyede olacağı ile ilgili şu anlık net bir bilgi yok. Fakat kripto paralar ile alakalı haberlerinden memnun olduklarını açıklayan PayPal’ın bu yeni girişiminin yakın zaman içerisinde gelebileceği tahminde bulunmak da doğru olacaktır. Kısa süre içerisinde PayPal, kendi krpto para birimini piyasaya sürecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP