DOLAR

16,7832

0.34%
EURO

17,4971

-0.28%
ALTIN(gr)

974,31

0,49%
BİST 100

%
ABD Bankaları Yeni Bir Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor, Bakın Adı Nedir?

ABD Bankaları Yeni Bir Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor, Bakın Adı Nedir?

Amerika'da birkaç banka, USDF adında biri Stablecoin kripto para birimini ihraç etmek amacıyla USDF konsorsiyumunu meydana getirdi.

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:05
ABD Bankaları Yeni Bir Kripto Para Birimini Piyasaya Sürüyor, Bakın Adı Nedir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Federal mevduat sigorta kurumu tarafından destek gören bir Amerikan bankası, tüketicinin korunması ile setabil kripto para birimleri ile alakalı pek çok endişenin giderilmesi maksadıyla yasal çalışmalarla tam uyumlu olan bir ussd adındaki stablecoin ihraç etmek amacıyla USDF konsorsiyumunu oluşturdu.

Bir grup Amerikan Bankası, USDF adına çalışmalara başladı

Yapılan son dakika duyurusuna göre, konsorsiyumun kurucu üyeleri arasında New York Community Bank (NYCB), starling National Bank, Synovus Bank, NBH Bank, FirstBank yer alıyor. Aynı zamanda, USDF stabil kripto para biriminin benimsenmesini ve tanıtımını kolaylaştırmak amacıyla birkaç Fintech firması da konsorsiyuma dahil ediliyor.

Piyasaya sürülecek yeni stabil kripto para  USDF, USDC ile USDT gibi piyasada yaygın bir şekilde alım satım işlemleri gerçekleştirilen stabil kripto para birimleri ile rekabet etmeyi hedefleyen bir coin şeklinde işlem görecek. Yapılan resmi açıklamaya göre, piyasaya sürülecek bu yeni stablecoin kripto para birimi, sadece bankalar tarafından basılacak ve bir: 1 oranında nakit araziler ile destek görecek.

 USDF, merkezi San Francisco, Kaliforniya olan Provenance Foundation tarafından 2021 senesinin mayıs ayı içerisinde başlatılan kurumsal bir hisse delili ağ sistemi olan Provenance adlı blokzincirinde faaliyet gösterecek.

USDF, USDC ve USDT’ye Rakip Olacak!

CoinGecko tarafından paylaşılan verilere göre, şu anda dolaşımda 170 milyar dolarlık birisi tabir kripto para birimi mevcut ve bu site bir kripto para birimlerinin günlük işlem hacmi ise yaklaşık olarak 60 milyar dolar seviyelerine kadar çıkmış durumda. Güncel piyasa verileri ile bu stabil kripto para birimleri, bütün kripto varlık ekosisteminin mevcut ortalama yüzde 7.8 oluşturuyor. Mevcut durumda Tether (USDT), 78 milyar doları açmak da olan bir piyasa hacmi ile stabil kripto para birimleri arasında %46 gibi devasa bir pazar payına sahip ve lider konumunda. 45 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olmakla beraber ikinci sırada yer alan USDC yer alıyor. USDC, stabil kripto para birimi piyasasında yüzde 26 gibi bir pazar payı ile işlem görüyor. Binance USD (BUSD) ise 14 milyar dolarlık bir piyasa hacmi ile stablecoin piyasasının %8,3’ünü elinde bulunduruyor

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP