DOLAR

20,6328

0.54%
EURO

22,0977

0.28%
ALTIN(gr)

1.293,00

0,41%
BİST 100

%
Metaverse Çılgınlığı, O Döneme Benzetildi!

Metaverse Çılgınlığı, O Döneme Benzetildi!

Teknoloji çalışmaları ile bilinen Phil Linin, yapmış olduğu açıklamada, son zamanların popüler konusu Metaverse’e yönelik çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metaverse çılgınlığına duyuran heyecanı sosyal sosyalist cumhuriyetler birliği (SSCB) döneminde yapılan bir propagandaya benzetti.

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:05
Metaverse Çılgınlığı, O Döneme Benzetildi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzmanların yapmış oldukları açıklamalara göre Metaverse, işin aslına bakılırsa çok karakterli ilk video oyunları çıktığından itibaren senelerdir yaşamımızdaydı. Fakat geçtiğimiz sene (2021) Facebook’un adının kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından ‘ Meta’ şeklinde değiştirilmesini ve artırılmış sanal gerçeklik ile sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtması ile beraber hızlı bir şekilde popüler bir hal almaya başladı.

Not alma uygulaması Evernote’un kurucusu ve video konferans uygulaması Mmhmm’in CEO’su Libin ise teknoloji firmalarının metal varsa girişimlerinden endişe duyduğunu ifade etti. Başarılı girişimci, metaverse çılgınlığını SSCB yönetiminde verilen vaatlerle karşılaştırdı ve o döneme benzetti.

Libin, 1972 senesinde SSCB zamanında Leningrad’da doğdu. Leningrad’ın şu anki bilinen adı St. Petersburg.

Bir keresinde yapmış olduğu açıklamada Sovyetler birliğinde 1. Sınıfa gittiğini ve pek çok sohbet propagandasına maruz kaldığını dile getiren Libin, henüz küçük olduğu zamanlarda devamlı kendisine şunların söylendiğini söyledi:

“Komünizm henüz yok. Henüz komünizmi kurmadık. Komünizme doğru gidiyoruz. Fakat henüz komünizm değil. Etrafında gördüğün bu korkunç yer komünizm değil. Ona doğru gidiyoruz. Komünizm buraya geldiğinde harika olacak.”

Dedi.

Libin, Diğer taraftan 50 yaşındaki Mark Zuckerberg’in şirketi ‘Meta’yı da eleştirdiğini sözlerine ekledi. Firmanın sanal gerçeklik dünyasını ‘yaratıcı olmayan kişi ve şirketlerin esas en iyi fikir eksikliğini örtbas ettikleri bir cila’ şeklinde niteledi. Bir tarafının bundan nefret ettiğini ve bir tarafının ise bundan korktuğunu ancak bunun oldukça aptalca bir fikir olduğunu düşündüğünü yani işin aslına bakılırsa korkacak pek bir şey olmadığını söyledi.

Libin, metaverse evrenin aslında şimdiye kadar hep olduğunu ve özellikle de SSCB döneminde de çok daha fazla olduğunu ancak Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından firmanın adını ‘Meta’ şeklinde değiştirilmesinden sonra çok daha popüler bir hal aldığını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP