İnternet Aboneliğinin İptal Edilmesinde Flaş Karar

İnternet Aboneliğinin İptal Edilmesinde Flaş Karar

Resmi gazetede yer alan bir son dakika haberine göre internet aboneliği bulunan vatandaşları oldukça yakından ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandı. Abonelik ile alakalı hizmette aksama bulunması durumunda vatandaşlar, ceza ödemeden ücretsiz bir şekilde aboneliklerini sonlandırabilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Bilgi teknolojileri ve iletişim kurulu tarafından yapılan çalışmanın detayları ve çok daha fazlası haberimizde...

ABONE OL
3 Şubat 2022 23:06
İnternet Aboneliğinin İptal Edilmesinde Flaş Karar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi gazetenin bugünkü ilan edilen sayısında yayımlanan elektronik haberleşme sektörüne yönelik tüketici hakları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik ile beraber elektronik haberleşme abonelikleri, elektronik imza ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya kartı ya da internet bankacılığı bilgileri ile beraber e-devlet kapısı uygulaması üzerinden başlatılacak. Bakan yardımcısı sayan, Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili yapmış olduğu bir paylaşımda haberleşme hizmetlerinde yurttaşların haklarını daha güçlü bir şekilde koruduklarını ve dijital Türkiye hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla pek çok yenilik hareketi içerisinde olacaklarını söyledi. Vatandaşların, elektronik haberleşme aboneliklerini; imza, TC kimlik kartı ya da internet bankacılığı bilgileri ile e-devlet uygulaması üzerinden başlatılan bilecek. Diğer taraftan gerçek zamanlı bir şekilde dijital görüşme ile kimlik doğrulaması işlemi bilerek abone olması da mümkün hale getirilecek.

Abone onayı açısından gerekli olan işlemler, birleştirilemeyecek

Bakan yardımcısı sayan, abone olmayı gerektiren birden fazla işlemin tek altında birleştirilemeyeceğini açıklayarak,

“Bu kampanyaya üye olursanız… Kampanyasını da onaylamış sayılırsınız” devri artık bundan sonra bitti. Düzenleme ile beraber abone onayı gerektiren işlemler, tek altında birleştirilmeyecek, ayrı ayrı onay alınacak. Talep olmadan dolaylı yollardan yapılan aboneliklerin önüne geçilecek. Artık verilen bütün olaylar çevrimiçi görüntülenebilecek. Müşteri hizmetleri, mobil uygulama, kısa mesaj, sım gibi yöntemler aracılığı ile verilen onaylar, işletmecilerin çevrimiçi ister merkezlerinden 7 gün 24 saat boyunca kontrol edilmesi mümkün hale getirilecek”

Dedi.

Birden fazla hattınız varsa, diğer hatları sınırlandırabilirsiniz

Sayan, aynı zamanda çağrı merkezi aramalarında abone işlemleri gerçekleştirilmeden önce işlemlere başlanılan vereceğini dile getirerek, çağrı merkezi tarafından gerçekleştirilen aramalarda müşterimin doğrudan ilgili abone olduğu teyit edilmeden işlem yapılamayacak. Birden çok hattı bulunan vatandaşlar ise diğer hatlarının işlem yetkilerini sınırlandırılabilecek. Özellikle de ebeveynlerin, yüksek fatura mağduriyetleri engellenecek.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP